Zakończenie projektu „Tworzymy książkę”

Uczestnicy brali udział w warsztatach z biblioterapii, które prowadziła Ewa Kramarczyk wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i dyrektorka SKIBY. Warsztaty z pisania tekstów prowadziła Elżbieta Pietralczyk wykładowczyni ze SKIBY. Warsztaty ilustratorskie prowadziła Monika Klucznik-Kacprzyńska pedagożka i terapeutka, mieszkanka Jeszkowic. Warsztaty z introligatorstwa prowadziła Beata Jakielaszek wieloletnia introligatorka i sołtyska Kamieńca  Wrocławskiego. Warsztaty te odbywały się przy ogromnym wsparciu Beaty Stęszewskiej nauczycielki zawodu introligatora. Efektem końcowym cyklu spotkań są książki, które obecnie można oglądać w Bibliotece w Kamieńcu Wrocławskim.

 

Bohaterami sobotniego spotkania byli autorzy książek: Joanna Stawiska, Natalia Marcinkowska, Fabian i Mateusz Pachołkowie, Paweł Głowacki oraz Maciek Maniak i Katarzyna Witkowska. Rozmowy z debiutującymi autorami książek prowadziła Oksana Fiedor-Wojciechowska terapeutka komunikacji. Okazję do podzielenia się swoimi wrażeniami miały również obecne na spotkaniu prowadzące warsztaty.  Animację muzyczną poprowadziła Music Care Natalia Bury, która nawiązała niespotykaną nić porozumienia z bohaterami spotkania. Uczestnicy mieli okazję grać i współtworzyć muzykę na różnych instrumentach. Liczymy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie w tym gronie. Jak powiedział Fabian w przyszłym roku spotkamy się na kolejnych warsztatach, ponieważ chce napisać kolejną książkę.

 

Dziękujemy wszystkim tworzącym ten niesamowity projekt – bez Was, szczególnie Rodziców, to by się nie udało!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Tagi

ZDJĘCIA:

FILMY