Legimi - Ebooki i Audiobooki

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy oferuje bezpłatny dostęp do platformy LEGIMI aktywnym czytelnikom posiadającym kartę biblioteczną naszej placówki i nie posiadającym zadłużeń na koncie.

Baza Legimi to dostęp do ponad 60 000 ebooków, w tym klasyki, bestsellerów i nowości.

Po kod będzie można zgłosić się zarówno osobiście – w bibliotece, jak i mailowo.

W obu przypadkach należy pamiętać, że kody wydajemy tylko aktywnym czytelnikom. Jeśli czytelnik w bieżącym roku nie był w żadnej z naszych filii, jego konto jest nieaktywne. W takim przypadku należy uaktualnić dane i aktywować konto – można to zrobić podczas wizyty w filii.

 

Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?
Tak. Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.


Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Tak. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy posiadający aktywną kartę biblioteczną Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy od minimum 3 miesięcy, w bieżącym roku kalendarzowymi wypożyczyć minimum 2 książki papierowe i nie posiadać zadłużeń na koncie bibliotecznym.


W jaki sposób mogę otrzymać kod dostępu do platformy Legimi?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy odwiedzić dowolną bibliotekę publiczną na terenie gminy Czernica z kartą biblioteczną i poprosić o kod bibliotekarza. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego, pracownik biblioteki wydaje kod.

Drugim sposobem uzyskania kodu jest wysłanie maila na adres mailowy wybranej biblioteki i podanie w treści maila imienia, nazwiska oraz numeru karty bibliotecznej.


Ile kodów dostępu można otrzymać?
Każdy Czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Legimi.


W jaki sposób następuje aktywacja kodu?
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/dbpw/


Jaka jest ważność kodu dostępowego?
Każdy wydany kod jest ważny do końca roku 2023.

 

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone pozycje?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.


Czy mogę czytać na Kindle?
Nie. Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.


Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Nie. Po pobraniu książki można z niej korzystać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

 

Więcej informacji: https://www.legimi.pl/dbpw/

 

FILMY