Tworzymy książkę - druga edycja

Za nami warsztaty z biblioterapii, które poprowadziła Pani Ewa Kramarczyk, wykładowczyni w Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKIBA”.

Pierwszego dnia celem była integracja grupy. Uczestnicy przeprowadzali między sobą wywiad dziennikarski, do którego sami sformułowali pytania. Następnie rozmawiali czy łatwo zdobywa się informację na wybrany temat, czy na ich podstawie potrafiliby napisać książkę, czy łatwiej pisać o fikcyjnych zdarzeniach. Rozmawiano o marzeniach na podstawie książki „ Chłopiec, kret, lis i koń” Charliego Mackesy oraz o tym jak Charlie napisał swoją książkę.

W drugim dniu warsztatów rozmawialiśmy o emocjach. Uczestnicy wypisywali je na cegiełkach. Utworzyli mur emocji - czy łatwo go pokonać?
Labirynt emocji z cegiełek - ćwiczenie to miało za zadanie uświadomić uczestnikom możliwość wyboru emocji lub jak się czujemy jak jesteśmy do czegoś zmuszani.
Jakie emocje pojawią się w książce, którą uczestnicy zamierzają stworzyć.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 

Tagi

ZDJĘCIA: