Warsztaty "Tworzymy książkę" w Bibliotece w Czernicy - spotkanie drugie

Wczoraj uczestnicy warsztatów "Tworzymy książkę" pobudzali swoją kreatywność pisarską. Zaczęliśmy od dokończenia opowieści o orle, by następnie opisać historię na podstawie wybranych ilustracji z książki „Przed i po”. Powstała m. in. piękna opowieść o dniu i nocy z wieloma odniesieniami do ludzkiego życia. Następnie zastanawialiśmy się o czym będą książki, które powstaną na kolejnych warsztatach. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie kto będzie bohaterem, kim jest, jaki jest, gdzie mieszka, czym się zajmuje. Wygląda na to, że w powstałych książkach odnajdziemy kota Felixa, kotojednorożca, wesołą gromadkę zwierząt, baletnicę ale również przedsiębiorczego syna który chce założyć własną firmę. Okazało się, że wśród uczestników są osoby pasjonujące się rysunkiem, tańcem, osoby przejawiające talent do wymyślania historii przygodowo-kryminalnych. Jednym słowem poznawaliśmy się nawzajem. Do zobaczenia w przyszły wtorek!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.