Młodzież czyta i recenzuje 6

,,Trzynasta rzeczywistość.  Dziennik osobliwych listów,, to pierwszy z kilku, tom autorstwa Jamesa Dashnera. Napisał on bestsellerową serię książek fantasy ,,Więzień labiryntu,,.

Atticus Higginbottom (woli jak mówi się do niego Tick) to trzynastoletni chłopiec, który chodzi do szkoły jak większość z nas. Bardzo dobrze się uczy co przysparza mu problemów z kolegami. Tick nie ma przyjaciół. Aby uniknąć ataków szkolnych gnębicieli Tick chowa się w szafce, ale to nie zawsze pomaga. Pewnego dnia do Ticka przychodzi list z bardzo dziwna treścią . Jest tam napisane, że może on uratować wiele ludzkich istnień, jednak będzie to śmiertelnie niebezpieczne. Jeżeli Tick podejmie decyzje, i będzie chciał brać w tym udział, dostanie 12 zagadek do rozwiązania.

Życie Ticka brutalnie się zmieni, przeżyje śmiertelnie niebezpieczne przygody oraz będzie musiał wytężyć umysł aby dotrzeć do końca zadania. Przekona się co to znaczy współpraca oraz, że istnieją inne rzeczywistości, a to oznacza, że jest kilka takich samych osób jak on !!!

Fabuła książki jest bardzo ciekawa, w niektórych momentach trzymająca czytelnika w napięciu. Bardzo chętnie przeczytałabym kolejna część z tej serii.

Polecałabym tę książkę dzieciom w wieku 9-13 lat.

   

 

Tagi