Młodzież czyta i recenzuje 5

      

            „Kepler-62 Zaproszenie”

„Kepler-62 Zaproszenie” to pierwszy tom z sześciu autorstwa Timo Parvela i Bjorna Sortlanda. Autorzy uczestniczą w programie "Kreatywna Europa" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Trzynastoletni Ari i jego młodszy brat Joni żyją na planecie, która ginie. Dzieci nie mają co jeść a rząd chce mieć wszystko pod kontrolą. Joni zdobywa grę, w którą grają wszystkie nastolatki. Ostatniego poziomu tej gry jeszcze nikt nie przeszedł przynajmniej nikt o tym nic nie wie. Bracia podejmują próbę przejścia wszystkich poziomów, okazuje się że to nie tylko gra a coś więcej. Gdy chłopcy zaczynają w nią grać dzieją się dziwne rzeczy. Ari i Joni nie mają łatwo ponieważ ich mama zniknęła a oni mieszkają sami, w dodatku Joni zaczyna chorować a Ari próbuje zrobić co w jego mocy by mu pomóc.

 

Kepler jest bardzo tajemniczą książką przez co też ciekawą. Ilustracje w książce są bardzo kreatywne i czytając można się poczuć jakby uczestniczyło się w tej historii. Z chęcią przeczytam resztę tomów, a „Kepler-62 Zaproszenie” mogę polecić dzieciom w wieku 9-14 lat.

Maja

Tagi