Noc w bibliotece w Czernicy - relacja

O godzinie 19:00 zebrała się cała grupa 22 dzieci. Rozpoczęliśmy wieczór podpisaniem się pod regulaminem imprezy, a następnie przeszliśmy do aktywnej integracji. Kolejnym krokiem było rozwiązywanie zagadek ukrytych wśród regałów z książkami. Dzieci w parach zdobywały kolejne koperty i rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania w oparciu o serie książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Uczestnicy zrealizowali łącznie 121 zadań, dzięki czemu odczytali wiersz, który wskazał im miejsce ukrytego skarbu. Po otwarciu kufra, każdy uczestnik otrzymał dekoracyjny notes. W sobotę po porannej gimnastyce, dzieci otrzymały kolejne zadanie, którym było wykonanie pierwszej strony własnego dziennika techniką scrapbookingu. Po śniadaniu rodzice odebrali uśmiechnięte dzieci do domów.

Dzieci dowiodły, że biblioteka to miejsce nie tylko do czytania, ale i do rozwijania wielu innych umiejętności. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych "nocowanek".

tekst, zdjęcia i film:

Ewelina Herbut

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

FILMY