Jeszkowicka "Noc w bibliotece" - relacja

O 18.00 zebrała się cała grupa 30 dzieci oraz 9 wolontariuszy. Rozpoczęliśmy spotkanie od zapoznania się wzajemnie.  Wolontariusze przebrani za postacie z baśni oraz ich autorów -  Braci Grimm przywitali serdecznie uczestników. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, których celem była integracja grupy. Następnie każdy uczestnik przygotował własnoręcznie czapkę skrzata. Wychowawca zapoznał wszystkich z regulaminem wydarzenia a następnie go podpisał. Następnym krokiem było przejście do gry. Na każdej ze stacji czekał na uczestników wolontariusz z zagadką i zadaniem ukrytym wśród regałów z książkami. Dzieci w parach, bądź trójkach zdobywały kolejne litery potrzebne do odgadnięcie finałowego hasła. Wszystkie zadania były przygotowane w oparciu  o baśnie braci Grimm. Zadania wymagały nie tylko wiedzy dotyczącej poszczególnej baśni ale również zwinności, pamięci, koordynacji, logicznego myślenia i umiejętności współpracy. 

Uczestnicy łowili rybki, szukali diamentów ukrytych w kisielu, kapeluszy, przeszli leśną ścieżkę sensoryczną, tor przeszkód, budowali wieże, zgadywali rekwizyty w magicznym pudełku, łamali szyfry. Dzięki tym zmaganiom odczytali wiersz, który wskazał im miejsce ukrytego skarbu. Po otwarciu kufra, każdy uczestnik otrzymał bawełniana torbę - plecak, który podczas warsztatów artystycznych własnoręcznie pomalował.

Po porannej gimnastyce i śniadaniu, dzieci wróciły do domu. 

Dowiedziały się, że biblioteka to miejsce nie tylko do czytania ale i do rozwijania wielu innych umiejętności.

 

 Dziękujemy Pani Sołtys Urszuli Wrońskiej za wszelką pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy Wolontariuszom i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu poszczególnych stanowisk oraz przepiękne stroje tematyczne.

 

Był to czas wspaniałej zabawy, mamy nadzieję że się na stałe to wydarzenie wpisze w działania biblioteki w Jeszkowicach. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2023

Tagi

FILMY