"Rozmowy o klimacie" w bibliotece w Nadolicach

"Kryzys klimatyczny to przede wszystkim kryzys wyobraźni" - pisał Lawrence Buell. Nasi czytelnicy mają ogromną wyobraźnię.

Bez moralizatorstwa porozmawiamy o tym, co możemy zrobić, by zadbać o kawałek świata. Zapraszamy mamy, ojców, ciocie, wujków, babcie i dziadków do Biblioteki w Nadolicach Wielkich. Włączcie się w burzę mózgów, którą poprowadzimy wspólnie z Idą Bocian - animatorką, aktorką i reżyserką, współpracującą z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Od kilku tygodni dwie osoby z zespołu czernickich bibliotek: Ewa Piotrowska z Biblioteki w Jeszkowicach i Justyna Skwarska z Biblioteki w Nadolicach Wlk. intensywnie edukują się w zakresie zachodzących zmian klimatycznych. Jesteśmy przekonane, że nawet niewielkie działania mogą mieć ogromne znaczenie.

Podczas rozmowy nasze ręce zajmiemy artystycznym naprawianiem odzieży. W tajniki tej sztuki wprowadzi nas Aneta Bogdan z Biblioteki w Dobrzykowicach. Każdy uratowany podkoszulek oszczędzi około 3 tysięcy litrów wody, a spodnie jeansowe aż 10 tys. Ile litrów wody uratujemy?

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Biblioteki dla klimatu realizowanego przez Fundację FRSI #BdK #bibliotekidlaklimatu www.bibliotekidlaklimatu.pl

Tagi