Sławek Gortych w Bibliotece w Nadolicach Wielkich

Sławek Gortych - stomatolog, pasjonat górskich wypraw w Karkonosze, tropiciel tajemniczych i sensacyjnych wątków historycznych Dolnego Śląska, działacz na rzecz dobrosąsiedzkich stosunków polsko-czeskich, finalista plebiscytu lubimyczytac.pl w kategorii „Debiut roku 2022”.

W wydarzeniu wzięło udział około 30 osób. Takie kameralne spotkania moją swój urok, bo każdy ma możliwość rozmowy z autorem. Pan Sławek nie tylko ciekawie pisze, ale ma dar opowiadania. Poznaliśmy historię nieistniejącego Schroniska im Księcia Henryka i czasów jego świetności. Wiemy też czego się spodziewać w ostatniej części trylogii karkonoskiej. Czekamy na nią z niecierpliwością.

A oto co Sławek Gortych w osobistym blogu pt. Zagubiony w Karkonoszach napisał o spotkaniu w bibliotece w Nadolicach Wielkich.                    

"Jak ja lubię takie inspirujące wieczorne rozmowy z Czytelnikami w małych bibliotekach! Tam to dopiero jest atmosfera! Wtorkowy wieczór spędziłem w Nadolicach Wielkich, gdzie przyjechałem na spotkanie autorskie na zaproszenie Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy. Rozmawialiśmy przeszło dwie godziny - wszystko za sprawą licznych pytań od Was, Czytelników, dzięki którym wieczór nabrał prawdziwej formy spotkania, gdzie zamiast suchego wykładu była wymiana myśli i spostrzeżeń.
Ślicznie dziękuję za Waszą obecność, a bibliotece - za piękny prezent. Szklana sowa wykonana przez lokalną artystkę dołączyła do mojej sowiej kolekcji (Skąd w Nadolicach wiedzieli, że uwielbiam sowy? To pytanie pozostaje dla mnie zagadką...)"

źródło: https://www.facebook.com/zagubionywkarkonoszach

Tagi

ZDJĘCIA: