Wyjazd do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu

Wystawa czasowa "Rzeczy przysposobione" – to swoisty zbiór przedmiotów użytkowych, listów, dokumentów, dzieł sztuki, pamiątek, które zostały zastane przez nowych mieszkańców powojennej Polski. Każda z tych rzeczy to konkretna historia – miejsca, rodziny, cicha uczestniczka wydarzeń jakże cierpkich i trudnych. Ale czy tylko?

Po wystawie będzie nas oprowadzać kurator wystawy.

Więcej o wystawie w poniższym linku.

Rzeczy przysposobione [wystawa czasowa] - Muzeum Narodowe we Wrocławiu (mnwr.pl)

Kiedy: w środę, 17 lipca

Dojazd: organizujemy bus, który zabierze uczestników.

Pierwszy przystanek w Chrząstawie Wielkiej (godz. 12:00) , następnie: w Nadolicach, Dobrzykowicach oraz Kamieńcu Wrocławskim.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy oraz szczegóły wyjazdu pod nr tel. 502 041 519 oraz bezpośrednio w Bibliotece w Kamieńcu Wrocławskim

We wrześniu planujemy spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, z którym będziemy rozmawiać o ziemiach odzyskanych i jego reportażowej książce pt.: "Odrzania".