Czytanie w stylu retro

 

 „Czytanie w stylu retro” w Kamienieckiej bibliotece

 

            „Kapelusz Pani Hanki” to tytuł przedstawienia, na które zaprosiliśmy mieszkańców Gminy Czernica w piątkowy wieczór. Miejscem spotkania była nowa siedziba biblioteki publicznej - Filia nr 1 w Kamieńcu Wrocławskim. Program przygotowany w ścisłej współpracy Biblioteki z Modowym Wehikułem Czasu składał się z ponadczasowych tekstów napisanych dla Hanki Bielickiej i zaczerpniętych z książki „Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu” Zbigniewa Korpolewskiego oraz piosenek Hanki Ordonówny w mistrzowskim wykonaniu Joanny Tabisz. Na zaimprowizowanej scenie można było obejrzeć nie tylko członkinie grupy, ale również inne mieszkanki - uczestniczki warsztatów aktorskich. Dzięki wspaniałej atmosferze i dużej dawce humoru liczne grono widzów, w tym przedstawiciele władz gminy i radnych, przeniosło się w czasie, a przedstawione humorystycznie problemy okazały się zaskakująco aktualne w dzisiejszej rzeczywistości.

Na scenie mogliśmy oglądać panie: Halinę Podgajną, Małgorzatę Friedel, Annę Marię Maniak, Monikę Popiel, Katarzynę Moroz-Falejczyk i Helenę Hrynkiewicz- Dynię oraz wspomnianą wcześniej Joannę Tabisz. Po przedstawieniu uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku i spędzić czas na rozmowach i zawieraniu nowych znajomości.

Należy podkreślić, że „Czytanie w stylu retro” to część zadania pn. “Bliblioteka(rz) lokalny przewodnik” w ramach programu BLISKO.  Przygotowanie do tej imprezy to szereg działań takich jak, warsztaty: krawieckie, z ćwiczenia pamięci, z dykcji, aktorskie oraz wyjazdy do wrocławskich muzeów.

Wyboru tekstów dokonały: Helena Hrynkiewicz-Dynia, Aneta Małek-Bogdan i Barbara Rudyk. Scenariusz imprezy przygotowała Helena Hrynkiewicz- Dynia, scenografię przygotowały Teresa Hagmansen i Helena Hrynkiewicz-Dynia. Stroje przygotowała Teresa Hagmansen.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nalata 2021-2025

Tagi

ZDJĘCIA:

FILMY