Wiadomości

Wtorek, 17 października 2023

Rodzinna Gra Terenowa Śladami Harry’ego Potter’a w bibliotece w Nadolicach Wielkich - relacja

Tym razem Czarodzieje i Czarodziejki spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu. I jak to bywa w szkole obowiązywał ścisły plan lekcji. Każdy uczestnik musiał się zgłosić w określonym czasie i miejscu na magiczne zajęcia. Plan przewidywał: wróżbiarstwo, eliksiry, zajęcia w Dziale Ksiąg Zakazanych, mecz Quidditcha i Turniej Trójmagiczny. Ostatnie zadanie wymagało sporo odwagi. Nocą, w Zakazanym Lesie należało pojmać zbiegłych więźniów z Azkabanu, dając odpór natarczywym dementorom. Udało się. Czarodzieje i Czarodziejki błyskawicznie rozprawili się ze zbiegami. Nagrodą za wyczerpującą pracę była zupa dyniowa z kroplą płynnego szczęścia. Felix Felicis to eliksir wyjątkowy, ponieważ zapewnia sukces we wszystkich działaniach osobie, która go spożyje. W grze wzięło udział ponad 60 uczestników (dorosłych, młodzieży i dzieci) i10 wolontariuszy. W oczekiwaniu na kolejną biblioteczną przygodę zapraszamy do działu powieści fantastycznych dla młodzieży.

 

Dziękujemy za zabawę. Harcerzom (Hufiec ZHP Wrocław Wschód) za wsparcie merytoryczne, poprowadzenie meczu i turnieju, odegranie ról dementorów, Wiktorii Warmuz - uczennicy technikum nr 15 im. Marii Skłdowskiej-Curie we Wrocławiu - za graficzną oprawę gry terenowej, Magdzie Frontczak za pomoc na każdym etapie przygotowań, Ewelinie Maciejewskiej i Michałowi Ślusarczykowi za piękną fotorelację, a profesorowi Dumbledore’owi za zatrzymanie deszczu dokładnie na czas gry terenowej.

Justyna Skwarska (Biblioteka w Nadolicach Wielkich).

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.