"Ferie z filmem w bibliotece". PDF Drukuj Email

Zakończyła się również realizacja małego projektu "Ferie z filmem w bibliotece", który realizowaliśmy przy współpracy "Centrum Edukacji Europejskiej" i "Stowrzyszenia Nowe Horyzonty". Obejrzeliśmy trzy bardzo różne filmy. Pierwszy z nich pokazał nam jak wiele złego potrafią wyrządzać wielkie koncerny a także rządzący państwami. Ukazał nam niesprawiedliwośc społeczną i wyzysk mieszkańców biednych krajów. "Droga czerwonej lodówki" to jeden dzień z życia studenta zamieszkującego Nepal. Chłopak aby zarobić na studia musi przenosić przez góry ciężary ważące do ok 80 kg. Film ukazał nam życie młodych ludzi i dzieci pracujących bardzo ciężko fizycznie. Niewielu z nich może pozwolić sobie na luksus, jakim jest w tym kraju nauka, ponieważ ich na to nie stać. Będąc tragarzami zarabiają na ubrania i żywnośc dla siebie i swojej rodziny. Trzeci obraz, który pokazaliśmy wzbudził największą dyskucję wśród naszej widowni. Zapewne dlatego, że był jej najbliższy. Dotyczył sytuacji panującej w pewnej szwedzkiej szkole. Film można rozpatrywać pod wieloma aspektamii. Podczas rozmowy poruszyliśmy wiele tematów związanych również z naszymi szkołami.

Poprawiony ( 30.01.12 )
28.01.12