Piątkowe zabawy, czytanki, wyklejanki i pogadanki. PDF Drukuj Email

altPo raz kolejny spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie w bibliotece w Czernicy, aby poznać kolejnego książkowego bohatera. Tym razem wybór padł na Misia Paddingtona. Nie przypadkowo ten uroczy niedźwiadek pojawił się w naszej bibliotece. Spotkaliśmy się z nim w związku ze zbliżającymi się urodzinami Pluszowego Misia, które przypadają 25 listopada i są obchodzone na całym świecie. Jak zwykle podczas naszych zajęć obecni byli wolontariusze z miejscowego gimnazjum. Tym razem pomagali nam Martyna i Mateusz. W każdy piątek pojawiają się na naszych zajęciach nowi czytelnicy. Tym razem też tak było. Marcinek przyjechał ze swoim najlepszym kolegą. Adasiem i zabrał ze sobą swojego starszego brata Janka, Ania zabrała ze sobą swoją młodszą siostrę Julię. Nie zabrakło również stałych czytelniczek: Marty, Zuzi czy Oli.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki "Miś zwany Paddington", w którym dowiedziały się skąd przybył do Londynu, w jaki sposób mały niedźwiadek został znaleziony na stacji i skąd wziął się pomysł na jego nazwisko. Poznaliśmy również pierwsze przygody jakie przytrafiły się misiowi jeszcze zanim dotarł do domu swojej nowej rodziny.alt

Kolejnym etapem naszych zajęć było wyklejanie postaci niedźwiadka bibułą. Była to ciężka praca dla uczestników zajęć, dlatego z pomocą najmłodszym przyszły stałe czytelniczki biblioteki. Pomogły dzieciom w wykonaniu pięknych pluszowych niedźwiadków. Pomimo tego, że każdy z nich powstawał z tego samego szablonu to efekt pracy jest zaskakujący, bo każda z nich jest inna.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac powstałych w trakcie zajęć.

Poprawiony ( 23.12.11 )
21.11.11