20 lipca spotkanie z Grahamem Mastertonem PDF Drukuj Email

Późny, ciepły, piątkowy wieczór. Rozbawiona grupa ludzi wychodzi z budynku Urzędu Gminy w Czernicy. Co tu robili o tej porze? Co ich wprawiło w tak wspaniały nastój?  To Graham Masterton! Właśnie skończyło się spotkanie autorskie zorganizowane dzięki współpracy Rozczytanej Aglomeracji i Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy.  

Wydarzenie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ autor jest wesołym i bezpośrednim człowiekiem. To także świetny mówca, który oczarował zebranych. Przez około półtorej godziny zabawiał gości anegdotami ze swojego życia.

Autor szybko odkrył swój dar,  pierwsze opowiadanie napisał bowiem w wieku 8 lat i sprzedał koledze za jednego pensa.  Później, z krótkim epizodem w sklepie warzywniczym, odbył staż w magazynie dla panów „Penthouse”. To tam, jak wspomina Masterton,  poznał dobrze naturę kobiet, spędzając wiele czasu na rozmowach z modelkami pozującymi dla czasopisma.  

Opowiadał o swoich pisarskich doświadczeniach, o dobrych i złych wyborach podczas swojej kariery. Zaznaczył, jak ważni są dla niego czytelnicy w Polsce (przeważają miłośnicy horrorów). Przy tej okazji wspomniał o swojej sympatii dla Polski i radości, jaką sprawiają mu wizyty tutaj.

Na koniec z uśmiechem na twarzy pozował do zdjęć i podpisywał książki fanom.

To dlatego było  tak wesoło, w ten ciepły, piątkowy wieczór…

Dorota Telega-Łosek

 

alt

  A tu relacja filmowa ze spotkania     https://www.youtube.com/watch?v=DhNcKFJefGU

Poprawiony ( 20.08.18 )
25.07.18