Wyjazd na wystawę „Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł” - relacja PDF Drukuj Email

Piątkowe popołudnie wraz z mieszkańcami naszej gminy spędziliśmy we Wrocławiu. Oglądaliśmy wystawę „Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł”. Podziwialiśmy stroje z najbardziej znanych polskich filmów fabularnych zrealizowanych we Wrocławiu. Nam, mieszkańcom Gminy Czernica szczególnie bliskie były te z:„Samych Swoich”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Największe wrażenie wywarły na nas kostiumy z „Lalki”, „Popiołu i diamentu” oraz „Rękopisu znalezionego w Saragossie”. Szczególnie zainteresowane były panie z Modowego Wehikułu Czasu, które podziwiały kunszt krawiecki ówczesnych kostiumografów. Zachęcamy do obejrzenia tej niecodziennej wystawy.
Dziękujemy Urzędowi Gminy Czernica za udostępnienie autobusu.

Poprawiony ( 23.09.17 )
23.09.17