Dyskusyjny Klub Filmowy w Czernicy PDF Drukuj Email

W ostatni piątek odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w bibliotece w Czernicy.

Spotykamy się raz w miesiącu aby oglądać film i o nim dyskutować. Choć tytuł spotkań to "Oskarowe wieczory", nie wszystkie oglądane przez nas filmy rzeczywiście zostały nagrodzone tą statuetką. Staramy się pokazywać ciekawe produkcje, które jednocześnie nie miały spektakularnego sukcesu kasowego.  Pomimo otwartej formuły (każdy może uczestniczyć w spotkaniu DKF-u po uprzednim zapisaniu się na dany seans) oraz niespodzianki jaką za każdym razem jest tytuł filmu, klub ma już stałą grupę sympatyków. Jest to niewielkie, ale stałe grono (około 10 osób).

Tym razem oglądaliśmy francusko-szwajcarsko-brytyjsko-włoski dramat w reżyserii Paolo Sorrentino. Film długi (ponad 2 godziny) , pełen pięknych ujęć krajobrazów na tle których rozgrywa się wielowątkowa fabuła. Widzowie zgodnie stwierdzili, że ten w nieśpiesznym tempie sfilmowany obraz, możnaby oglądać po wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nowe interpretacje.

Kolejny seans jest zaplanowany na 16 grudnia jak zwykle o godzinie 18.00. Gorąco zapraszamy wszystkich wielbicieli kina.

Poprawiony ( 29.11.16 )
29.11.16