Kongres Bibliotek w Łodzi PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach odbył się Ogólnopolski Kongres Bibliotek w Łodzi pod hasłem Biblioteka to ja! , organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Przez dwa dni ponad 200 bibliotekarzy i dyrektorów bibliotek wymieniało się doświadczeniami oraz uczestniczyło w wykładach, warsztatach i pokazach. Ciekawym wystąpieniem kongres otworzyła Sylwia Chutnik.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicy reprezentowała Małgorzata Ligarska – Dyrektor oraz Tomasz Karendał - bibliotekarz, który na co dzień pracuje w Czernicy i Jeszkowicach – prowadzi m. in. zajęcia z programowania z wykorzystaniem robotów MBoot.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z niekonwencjonalnymi metodami pracy w Muzeum Narodowym w Warszawie czy dowiedzieć się w jakiej formie wirtualna rzeczywistość może zaistnieć wbibliotekach J. Sporo było informacji na temat programowania, nowych technologii a to dzięki przedstawicielom Koduj dla Polski. Gośćmi kongresu byli również przedstawiciele duńskiej firmy Lammhults Biblioteksdesign A/S, z którymi można było porozmawiać nt przestrzeni w bibliotekach. Przed Fabryką Sztuki można było zwiedzić warszawsko bibliobus, stworzyć własnoręcznie przypinkę i poznać bliżej Studio Sa-ma-for.

Po raz pierwszy nasi przedstawiciele brali udział w kongresie i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo jest to świetna platforma do nawiązania nowych kontaktów i poznania trendów, które mogą inspirować biblioteki. FRSI to świetny organizator, ogromnie dziękujemy Bognie Mrozowskiej i Magdalenie Aranży oraz prezesowi Jackowi Królikowskiemu za ogromny wkład w rozwój Bibliotek Publicznych.

alt alt

Poprawiony ( 23.11.16 )