Aktualności
Dyskusyjny Klub Filmowy w Czernicy PDF Drukuj Email
29.11.16

W ostatni piątek odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w bibliotece w Czernicy.

Spotykamy się raz w miesiącu aby oglądać film i o nim dyskutować. Choć tytuł spotkań to "Oskarowe wieczory", nie wszystkie oglądane przez nas filmy rzeczywiście zostały nagrodzone tą statuetką. Staramy się pokazywać ciekawe produkcje, które jednocześnie nie miały spektakularnego sukcesu kasowego.  Pomimo otwartej formuły (każdy może uczestniczyć w spotkaniu DKF-u po uprzednim zapisaniu się na dany seans) oraz niespodzianki jaką za każdym razem jest tytuł filmu, klub ma już stałą grupę sympatyków. Jest to niewielkie, ale stałe grono (około 10 osób).

Tym razem oglądaliśmy francusko-szwajcarsko-brytyjsko-włoski dramat w reżyserii Paolo Sorrentino. Film długi (ponad 2 godziny) , pełen pięknych ujęć krajobrazów na tle których rozgrywa się wielowątkowa fabuła. Widzowie zgodnie stwierdzili, że ten w nieśpiesznym tempie sfilmowany obraz, możnaby oglądać po wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nowe interpretacje.

Kolejny seans jest zaplanowany na 16 grudnia jak zwykle o godzinie 18.00. Gorąco zapraszamy wszystkich wielbicieli kina.

Poprawiony ( 29.11.16 )

 
Zagłosuj na Zespół Gieni Dudki PDF Drukuj Email
29.11.16

Zagłosuj na Zespół Gieni Dudki biorący udział w Jesiennej Liście Przebojów Radia Wrocław.

Jesienna Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław - weź udział, oddaj swój głos, udostępnij znajomym (jeśli lubisz nasz zespół - udostępnij ten post).

Słuchacze przystępują do głosowania wysyłając SMS’a zgłoszeniowego na numer 72280 z wpisanym hasłem RWKapela oraz nazwą zespołu (koszt SMSa wynosi 2 zł + VAT), lub też dzwoniąc do redakcji w czasie trwania programu na numer +48 71/ 339 90 60

Lista Przebojów Ludowych jest na antenie Radia Wrocław w każdą niedzielę od 7.00 - 10.00

 

 

Poprawiony ( 29.11.16 )

 
NAPISZ Z NAMI LIST ! PDF Drukuj Email
28.11.16

alt

Poprawiony ( 28.11.16 )

 
Kongres Bibliotek w Łodzi PDF Drukuj Email
23.11.16

W ostatnich dniach odbył się Ogólnopolski Kongres Bibliotek w Łodzi pod hasłem Biblioteka to ja! , organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Przez dwa dni ponad 200 bibliotekarzy i dyrektorów bibliotek wymieniało się doświadczeniami oraz uczestniczyło w wykładach, warsztatach i pokazach. Ciekawym wystąpieniem kongres otworzyła Sylwia Chutnik.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicy reprezentowała Małgorzata Ligarska – Dyrektor oraz Tomasz Karendał - bibliotekarz, który na co dzień pracuje w Czernicy i Jeszkowicach – prowadzi m. in. zajęcia z programowania z wykorzystaniem robotów MBoot.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z niekonwencjonalnymi metodami pracy w Muzeum Narodowym w Warszawie czy dowiedzieć się w jakiej formie wirtualna rzeczywistość może zaistnieć wbibliotekach J. Sporo było informacji na temat programowania, nowych technologii a to dzięki przedstawicielom Koduj dla Polski. Gośćmi kongresu byli również przedstawiciele duńskiej firmy Lammhults Biblioteksdesign A/S, z którymi można było porozmawiać nt przestrzeni w bibliotekach. Przed Fabryką Sztuki można było zwiedzić warszawsko bibliobus, stworzyć własnoręcznie przypinkę i poznać bliżej Studio Sa-ma-for.

Po raz pierwszy nasi przedstawiciele brali udział w kongresie i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo jest to świetna platforma do nawiązania nowych kontaktów i poznania trendów, które mogą inspirować biblioteki. FRSI to świetny organizator, ogromnie dziękujemy Bognie Mrozowskiej i Magdalenie Aranży oraz prezesowi Jackowi Królikowskiemu za ogromny wkład w rozwój Bibliotek Publicznych.


alt alt

Poprawiony ( 23.11.16 )

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 61