Aktualności
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. PDF Drukuj Email
28.01.12

     Nasi stali czytelnicy, nie zapomnieli o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Dlatego 20 stycznia na naszym kolejnym już spotkaniu zajęliśmy się przygotowaniem kartek dla swoich krewnych. Dzieci wykazały się niezwykłą inicjatywą a przy tym nie omieszkały poopowiadać jakie figle płatają z dziadkami, jak pyszne ciasta piecze babcia. Miło było posłuchać historii o niezwykłych babciach i dziadkach.

alt

alt

Poprawiony ( 30.01.12 )

 
Smok Wawelski. PDF Drukuj Email
28.01.12

    W piątek 13 stycznia spotkalismy się w bibliotece, aby poznać bliżej Smoka Wawelskiego. Jego postać znana jest większości dzieciom z różnych źródeł. W ten pechowy dzień poznaliśmy potwora z kart książki Czesława Janczarskiego "Smok Wawelski". Nasz bohater nie wsławił się chwalebnymi czynami, wręcz przeciwnie. Na szczęście atmosfera w naszej bibliotece jest miła i przyjemna, więc czyny Smoka nie przeraziły nas tak bardzo, szczególnie, że nasz kącik wzbogacił się o dodatkowe elementy, które dzieciom bardzo się spodobały. Kolorowe kostki do siedzenia posłużyły nam jako budulec jaskini Smoka, jak również łóżka dla zmęczonych dzieci. Aby nieco poskromić zwierzę postanowiliśmy zrobić sobie postać naszego bohatera korzystając z rolek po paierze toaletowym. Efekt był całkiem niezły.

 

alt

alt

Poprawiony ( 28.01.12 )

 
Ferie w bibliotece. PDF Drukuj Email
16.01.12

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat do wspólnej zabawy w dniach 23.01-27.01. 2012r. w godzinach od 11.00 do 13.00. Przewodnikami w wędrówce po „Bajkowej Europie” będą niezmordowani podróżnicy Bolek i Lolek. Poznamy wielu bohaterów książkowych, ich autorów oraz państwa z których pochodzą. Zawitamy do Danii, Anglii, Czech, Finlandii i Szwecji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Poprawiony ( 23.01.12 )

 
Ferie z filmem w bibliotece. PDF Drukuj Email
10.01.12

alt

alt

Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy

zapraszają chętnych w wieku powyżej  14 roku życia na „Ferie z filmem w bibliotece”.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wcześniejsze pisemne wyrażenie zgody na publikację  i wykorzystanie w celach dydaktycznych i statystycznych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicy: zdjęć, filmów oraz relacji (formularze dostępne w bibliotece).

Zapisy na pokazy do 23 stycznia 2012 r. w bibliotece.

Proponujemy następujące filmy:

24 stycznia, godz. 16.00 „Yes Meni naprawiają świat”.  (90 min.)

Kiedy mężczyzna reprezentujący koncern Dow Chemical ogłosił na antenie BBC, że jego firma wypłaci odszkodowanie ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej, prowadzący program dziennikarz oniemiał ze zdumienia. Zrobimy to, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu – zapewniał przedstawiciel koncernu. Po dwudziestu latach już mało kto liczył na to, że chemiczny gigant ukaże ludzkie oblicze. Euforia trwała jednak bardzo krótko. Firma szybko zdementowała informację, a BBC poprosiło o wyjaśnienia na antenie.
Okazało się, że mężczyzna, który składał zaskakujące obietnice, nie ma z koncernem nic wspólnego. "Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że nikt dziś nie liczy się z ofiarami"  wyjaśnił. „Czy można naprawić świat?” – proste, wręcz naiwne pytanie stało się kołem zamachowym działań dwóch alterglobalistów: Andy’ego Bichlbauma i Mike’a Bonanna. Jako rzekomi przedstawiciele rządu USA, Yes-Meni obiecują oszukanym przez deweloperów mieszkańcom Nowego Orleanu uczciwe inwestycje. Produkują własną wersję znanego w Stanach dziennika, w którym są same dobre wiadomości - przedstawiają świat takim jakim większość z nas chciałaby widzieć. Zdemaskowani – wykorzystują zainteresowanie mediów do dyskusji nad etyką w świecie zdominowanym przez pieniądze. „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” – pytają. Po części dokument, po części mocumentary (fabularyzowany film dokumentalny) w stylu Michaela Moore'a. Pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu. Autorzy poruszają w nim najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.

25 stycznia, godz.16.00 „Droga czerwonej lodówki”. (30 min.)

Hari Rai jest studentem. Jednocześnie pracuje jako tragarz, aby móc się utrzymać i zapłacić czesne. Mimo młodego wieku posiada już trzyletnie doświadczenie w noszeniu ładunków po górskich ścieżkach – przeważnie są to plecaki turystów. Tym razem niesie wielką czerwoną lodówkę ze szczytu góry do najbliższego miasta. Towarzyszymy Hariemu w jego podróży przez zachwycające krajobrazy Himalajów; poznajemy jego życie duchowe, myśli, nadzieje i marzenia; możemy także zobaczyć kulturę i życie codzienne ludzi w tym regionie Nepalu. Poznajemy ich stosunek do najważniejszych aspektów ich życia: rodziny, przyrody i religii.

26 stycznia, godz. 16.00 „Tysiąc razy silniejsza”. (85 min.)

Signe to cicha i refleksyjna 15-latka. Ma najwyższe oceny i nie sprawia żadnych problemów ani w klasie, ani poza nią. To taki typ dziewczyny, na którą zawsze można liczyć, ale której nie będzie się pamiętać po kilku latach. Nie jest jednak popularna, nie przewodzi grupie, trzyma się raczej na uboczu i obserwuje to, co się dookoła niej dzieje. W szkole wiodą prym najlepiej ubrane i najbardziej przebojowe dziewczyny oraz... chłopcy. Tym ostatnim wszystko uchodzi na sucho. Nie muszą sprzątać pracowni, odrabiać lekcji, dostają większe porcje w stołówce i są uwielbiani przez nauczycieli. Wszystko zmienia się, kiedy do klasy przychodzi nowa uczennica, Saga. Niezwykle silna, pewna siebie i do bólu szczera. Nie przestrzega niepisanych zasad i ma za nic kodeks, którym posługują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Dzięki niej bardzo szybko życie szkolne zaczyna się zmieniać. Jednak pewnego dnia wydarza się coś, czego nikt nie przewidział i sytuacja wymyka się spod kontroli.

 

Wszystkie pokazy odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy przy ul. Wojska Polskiego 9.

 

Poprawiony ( 10.01.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 75