Aktualności
Piątkowe zabawy, czytanki, wyklejanki i pogadanki. 2 grudnia. PDF Drukuj Email
30.11.11
Tym razem spotkaliśmy się aby przywołać zimę. Nasza wolontariuszka Kinga przeczytała "Zimę i czary" z serii książeczek o Muminkach. Porozmawialiśmy o bardzo ważnym dla dzieci, zbliżającym się dniu "Św. Mikołaja". Uczestnicy podzielili się swoimi pragnieniami dotyczącymi prezentów, jakie chcieliby otrzymać 6 grudnia. Następnie przystąpiliśmy do wykonania postaci Mikołaja. Po zakończeniu części plastycznej rozegraliśmy turniej bowlingowy, który niósł za sobą wiele emocji, również ze strony rodziców.

alt
Poprawiony ( 06.12.11 )

 
Spotkania z przedszkolakami. PDF Drukuj Email
30.11.11
Od września 2011 r. Gminna Biblioteka w Czernicy rozpoczęła cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami pod hasłem "Podaj łapę-bądź przyjacielem." W realizacji projektu biorą udział cztery grupy dzieci.Najmłodsza z nich to grupa czterolatków - Biedronek z przedszkola funkcjonującego przy Szkole Podstawowej w Czernicy, kolejne dwie grupy to zerówki szkolne z Czernicy, czwartą grupę stanowią Pszczółki z Przedszkola Publicznego w Czernicy. Celem projektu jest przybliżanie najmłodszym specyfiki życia zwierząt, opieki nad nimi, ich ochrony, jak również poznanie literatury przybliżającej tą tematykę.

  Pierwsze spotkania odbyły się pod koniec września i miały na celu zaznajomienie dzieci z naszą placówką. Maluch mogły zajrzeć w prawie każdy zakamarek biblioteki. Podczas tych spotkań nie mogło zabraknąć również głośnego czytania. Dzieci nie miały większego problemu ze skupieniem się nad tekstem, gdyż wychowawczynie organizują swoim podopiecznym w ten sposób czas. Znalazł się również czas na zabawę. Nasza biblioteka posiada wydzielony dla najmłodszych czytelników kącik zabaw. Tam maluch buszują po szufladach i odkrywają nieznane im zabawki, mają do dyspozycji książeczki- zabawki, kartki i kredki. 

 

 

 

alt

 

    Kolejne spotkanie z tego cyklu tematycznie dotyczyło ptaków a uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola Publicznego w Czernicy.  Było ono prowadzone prze naszą koleżankę z Jeszkowic panią Joannę Tabisz, która z wykształcenia jest muzykiem, na to spotkanie przywiozła różne instrumenty, na których dzieci podczas zajęć mogły zagrać. Prowadząca przypomniała jakie mamy korzyści z tego, że żyjemy w otoczeniu ptaków, opowiedziała jak należy te zwierzęta chronić przed wyginięciem i dbać o nie w trudnym okresie zimy. Pani Asia przedstawiła dzieciom obrazy przedstawiające ptaki, zapoznała z muzyką naśladującą dźwięki wydawane przez te zwierzęta. Nauczyła również kilku piosenek-zabaw. 

 

alt   Trzecie już spotkania w ramach tej akcji, ale również z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbywały się 25 listopada. Pluszowy miś to przecież niedźwiadek. Szczególnie jeden z nich był nam szczególnie bliski. Podczas zajęć prowadziliśmy poszukiwania misia w czerwonym kapeluszu, niebieskim płaszczyku z walizką w ręce. Mały niedźwiadek zgubił się cioci Lucy, która wysłała do nas depeszę z prośbą o pomoc w poszukiwaniu zaginionego krewnego - miłośnika marmolady. W poszukiwaniach pomogły nam piosenki - zabawy m. in. "Stary niedźwiedź..." czy "Jadą, jadą misie". Próbowaliśmy również odtworzyć portret zaginionego. Ostatecznie po długiej podróży samolotem, odnaleźliśmy go na stacji kolejowej w Londynie, gdzie obchodził swoje urodziny. Poszukiwanym okazał się Miś Paddington. Ucieszyliśmy się, że mogliśmy pomóc w odnalezieniu tak uroczego niedźwiadka.
Poprawiony ( 06.12.11 )

 
Piątkowe zabawy, czytanki, wyklejanki i pogadanki. PDF Drukuj Email
21.11.11

altPo raz kolejny spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie w bibliotece w Czernicy, aby poznać kolejnego książkowego bohatera. Tym razem wybór padł na Misia Paddingtona. Nie przypadkowo ten uroczy niedźwiadek pojawił się w naszej bibliotece. Spotkaliśmy się z nim w związku ze zbliżającymi się urodzinami Pluszowego Misia, które przypadają 25 listopada i są obchodzone na całym świecie. Jak zwykle podczas naszych zajęć obecni byli wolontariusze z miejscowego gimnazjum. Tym razem pomagali nam Martyna i Mateusz. W każdy piątek pojawiają się na naszych zajęciach nowi czytelnicy. Tym razem też tak było. Marcinek przyjechał ze swoim najlepszym kolegą. Adasiem i zabrał ze sobą swojego starszego brata Janka, Ania zabrała ze sobą swoją młodszą siostrę Julię. Nie zabrakło również stałych czytelniczek: Marty, Zuzi czy Oli.


    Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki "Miś zwany Paddington", w którym dowiedziały się skąd przybył do Londynu, w jaki sposób mały niedźwiadek został znaleziony na stacji i skąd wziął się pomysł na jego nazwisko. Poznaliśmy również pierwsze przygody jakie przytrafiły się misiowi jeszcze zanim dotarł do domu swojej nowej rodziny.alt

 

  Kolejnym etapem naszych zajęć było wyklejanie postaci niedźwiadka bibułą. Była to ciężka praca dla uczestników zajęć, dlatego z pomocą najmłodszym przyszły stałe czytelniczki biblioteki. Pomogły dzieciom w wykonaniu pięknych pluszowych niedźwiadków. Pomimo tego, że każdy z nich powstawał z tego samego szablonu to efekt pracy jest zaskakujący, bo każda z nich jest inna.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac powstałych w trakcie zajęć.

 

alt

 

Poprawiony ( 23.12.11 )

 
Spotkanie z Ferdynandem Wspaniałym PDF Drukuj Email
19.11.11
altPo raz kolejny spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie, aby poznać nowego bohatera książki. Tym razem okazał się nim Ferdynand Wspaniały. Jeden z naszych wolontariuszy, Mateusz Manuszewski, który tym razem pełnił rolę lektora, w sugestywny sposób przedstawił czytelnikom tę niezwykłą postać. Okazało się zresztą, że ten osobliwy pies, znany jest już niektórym dzieciom. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchaliśmy fragmentu, opowiadającego o wizycie Ferdynanda w zakładzie krawieckim. Następnie przystąpiliśmy do wykonania maski Ferdynanda. Wykonanie jej nie było proste, ponieważ dzieci, najpierw przerysowywały wzór przez kalkę techniczną na grubą kartkę i dopiero wtedy mogły przystąpić do wycinania maski. Jak już wszystko było gotowe, zabrały się do upiększania jej farbami plakatowymi. Efekt był niezwykły, ponieważ nasze psy mieniły się wszystkimi kolorami tęczy.Zapraszamy na kolejne spotkanie 18 listopada o 17.00!!!alt
Poprawiony ( 06.12.11 )

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 74