Aktualności
Biedronki PDF Drukuj Email
20.03.12

     W ostatni dzień zimy, jako pierwsze odwiedziły nas Biedroneczki z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Czernicy.Spotkaliśmy się, aby poznać prawdziwą  historię "Kota w butach". Ponieważ opowiadanie to było długie, przerywnikami w czytaniu baśni były zabawy ruchowe. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały o przygodach młynarczyka i jego niezwykłego sługi. Po wysłuchaniu opowieści dzieci układały ilustracje zgodnie z chronologią baśni, to zadanie wykonały bezbłędnie. W nagrodę nasi najmłodsi czytelnicy dostali do pokolorowania ilustracje i spędzili kilka chwil w naszym kąciku czytelniczym.

 

alt

alt

Poprawiony ( 24.03.12 )

 
Spotkanie z młodzieżą w klubie DKK PDF Drukuj Email
16.03.12

     Kolejne spotkanie klubu zorganizowane 13 marca rozpoczęliśmy miłym akcentem, młodzież otrzymała drobne upominki, które ufundował Instytut Książki z Krakowa. Podczas spotkania omówiliśmy trzy książki, a pierwszą z nich była „Droga do Zielonego Wzgórza Budge Wilson, która opowiada o losach Ani Shirley do momentu pojawienia się jej w domu Maryli i Mateusza. Jedna z naszych czytelniczek wypowiedziała się entuzjastycznie na jej temat, ostatecznie stwierdzając, że jest nawet ciekawsza niż sama „Ania z Zielonego Wzgórza. Kolejna recenzowana przez nas pozycja to „Tytuł tej książki to tajemnica”, pełna przygód powieść dla młodzieży, której bohaterami są jedenastoletni chłopcy odkrywający sekrety miasteczka, w którym mieszkają. Kolejną książką nad którą się pochyliliśmy był kolejny tom przygód Pegyy Sue.

Nasze spotkanie stało się również okazją do poinformowania o nowych pozycjach w naszej bibliotece, wśród których znalazły się „Czego uszy nie widzą” Agnieszki Tyszki oraz Idy Pierelotkin „Pepa, nie świruj!”. Wszystkim klubowiczom życzymy miłej lektury.altalt

Poprawiony ( 22.03.12 )

 
Wieczory z filmem PDF Drukuj Email
15.03.12

     Dyskusyjny Klub Filmowy - to nowa inicjatywa powstała dzięki współpracy z Fonoteką przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej oraz Klubu Seniora Złota jesień. Filmem Jasminum z 2006 r. w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, zainaugurowaliśmy działalność naszego DKF-u. Wyróżniony w 2007 roku „Orłami” za zdjęcia, muzykę, scenografię, kostiumy, dźwięk, najlepszą rolę męską oraz nagrodą publiczności film oczarował nas swoją atmosferą, wrażliwością, oczarował zapachami. Znakomity reżyser, fantastyczna obsada i odrobina magii. Wspólnie postanowiliśmy kilka następnych spotkań poświęcić filmowi polskiemu, a jest ku temu szczególna okazja - nominacja filmu Agnieszki Holland W ciemności do Oskarów, amerykańskiej nagrody filmowej. Kolejne spotkanie w klubie 26.03.2012r. o godz. 19.00. Wszystkich miłośników X muzy zapraszamy na spotkania.

alt

  alt

Poprawiony ( 16.03.12 )

 
Na naukę zawsze jest dobry czas... PDF Drukuj Email
13.03.12

   Dzieki uprzejmości pań z grupy wsparcia Razem łatwiej w naszej placówce odbyło się spotkanie podczas którego poznawałyśmy tajniki ozdabiania przedmiotów codziennego użytku metodą  decoupage. Wspaniała zabawa, miłe towrzystwo, odrobina prawdziwej sztuki i spontaniczny, ale  bardzo miły akcent w święto kobiet. Zainteresowanym zdradzę, że te małe cuda będzie można zobaczyć i oczywiście nabyć na przedświątecznym Jarmarku Wielkanocnym w Ratowicach w niedzielę 25 marca.

altaltalt

Poprawiony ( 15.03.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 74