Aktualności
Wybieramy lekturę na Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
08.02.17

Szanowni Państwo,
na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przesłaniem, dostępnym na stronie www.prezydent.pl, w którym Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Oddać głos na wybrany tytuł można do 15 lutego br. Ogłoszenie wyniku głosowania zostanie przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego 21 lutego 2017 roku.
Tytuły dzieł:
• Stefan Żeromski – Przedwiośnie,
• Henryk Rzewuski – Pamiątki Soplicy,
• Juliusz Słowacki – Beniowski,
• Stanisław Wyspiański – Wesele.
Zwracamy się również z prośbą o przekazanie treści niniejszego e-maila do Państwa ośrodków kultury, bibliotek i wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborze dzieła na Narodowe Czytanie 2017.

Z wyrazami szacunku
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poprawiony ( 08.02.17 )

 
Pierwsze spotkanie DKF-u w nowym roku PDF Drukuj Email
06.02.17

Pierwsze spotkanie czernickiego DKF-u w nowym roku odbyło się 27 stycznia jak zwykle o godzinie 18.00. W ten piątkowy wieczór dyskutowaliśmy na temat filmów Quentina Tarrantino, twórcy wykorzystującemu w swojej twórczości filmy klasy B z lat siedemdziesiątych, który do perfekcji opanował przekształcanie znanych motywów i żonglerkę stylami. Podstawę do dyskusji stanowił jeden z jego ostatnich obrazów w którym nawiązuje do znanych filmów o II wojnie światowej. Film wzbudził w widzach mieszane uczucia połączeniem drastycznych, wręcz brutalnych scen z przerysowanymi, wręcz karykaturalnymi postaciami głównych bohaterów.

W planach – tym razem coś z klasyki kina. Kolejny seans zaplanowany jest na 3 marca. Serdecznie zapraszamy. Prosimy śledzić nasze wpisy na stronie biblioteki i facebooku.

Poprawiony ( 06.02.17 )

 
Zajęcia w Zielonym Przedszkolu w Czernicy PDF Drukuj Email
06.02.17

 

Poprawiony ( 06.02.17 )

 
Harmonogram na luty PDF Drukuj Email
01.02.17

Poprawiony ( 01.02.17 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 61