Aktualności
13 PIĄTEK PDF Drukuj Email
05.04.12

      W ten, przez wiele osób uważany za pechowy dzień zapraszamy do biblioteki. W ramach DKF-u zaprezentujemy Państwu czarną komedię  hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara "Volver". Film przeznaczony jest dla odbiorców 15+.  Przed projekcją chwilę na zaprezentowanie Hiszpani będą mieli wolontariusze Adrianna Amadeo i Javier Lopez. Myślę, że skromny poczęstunek umili nam wspólnie spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

Poprawiony ( 26.04.12 )

 
Wielkanoc 2012. PDF Drukuj Email
05.04.12

Niech te Święta będą dla naszych Czytelników pełne nadziei i wiary,
radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka,

życzy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy wraz z pracownikami.

 

alt

Poprawiony ( 05.04.12 )

 
Wizyta w przedszkolu. PDF Drukuj Email
02.04.12

      Pogoda płata nam figle i wiosna w ostatnich dniach jest wyjątkowo zimna. Silny wiatr uniemożliwił Pszczółkom wycieczkę do biblioteki, więc kolejny już raz pani bibliotekarka odwiedziła naszych najmłodszych czytelników w przedszkolu. Spotkanie poświęciliśmy postaci zajączka, przeczytaliśmy fragment ksiązeczki o Tuptusiu i zabraliśmy się do pracy. Przedszkolaki, podobnie jak ich koledzy z zerówek malowali gipsowe zajączki na fantazyjne kolory. Pszczółki przygotowały również papierowe zajączki-koszyczki, w których umieszczą swoje pisanki. Nie obyło się bez masażyków, którymi bawiliśmy się podczas poprzedniego spotkania.

Miejmy nadzieję, że następne zajęcia odbędą się już w bibliotece.

alt

alt

alt

Poprawiony ( 03.04.12 )

 
"Zerówki" w bibliotece. PDF Drukuj Email
02.04.12

     Tym razem spotkaliśmy się, aby porozmawiać o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Dzieci opowiadały z czym kojarzą im się te ważne dla nas dni. Wśród symboli wielkanocnych wymieniano jajko, chleb, kiełbasę, baranka i zajączka. Tym razem mniej czasu poświęciliśmy na czytanie a więcej na wykonanie prac plastycznych. Przygotowaliśmy dzieciom zajączki gipsowe, które malowały farbami wg własnego pomysłu. Dzieci przygotwały również ozdobne kartki świąteczne oraz papierowe pisanki, które można obejrzeć na wystawie przed wejściem do biblioteki. Zajączki powędrowały z dziećmi do domu.

 

alt

alt

alt

Poprawiony ( 02.04.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 69 z 73