Aktualności
"Zerówki" w bibliotece. PDF Drukuj Email
02.04.12

     Tym razem spotkaliśmy się, aby porozmawiać o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Dzieci opowiadały z czym kojarzą im się te ważne dla nas dni. Wśród symboli wielkanocnych wymieniano jajko, chleb, kiełbasę, baranka i zajączka. Tym razem mniej czasu poświęciliśmy na czytanie a więcej na wykonanie prac plastycznych. Przygotowaliśmy dzieciom zajączki gipsowe, które malowały farbami wg własnego pomysłu. Dzieci przygotwały również ozdobne kartki świąteczne oraz papierowe pisanki, które można obejrzeć na wystawie przed wejściem do biblioteki. Zajączki powędrowały z dziećmi do domu.

 

alt

alt

alt

Poprawiony ( 02.04.12 )

 
Spotkanie z X Muzą PDF Drukuj Email
28.03.12

     Zgodnie z planem na ten rok, prezentujemy naszym klubowiczom najciekawsze filmy polskie ostatniego okresu. Tym razem obejrzeliśmy film z 2008r. „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film obsypany nagrodami m.in.: „Złoty Lew” na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni za najlepszą premierę roku i pierwszoplanową rolę kobiecą jak również Nagrodami Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł” za najlepszy scenariusz, scenografię, kostiumy i dźwięk. Dodatkową atrakcją jest fakt, że powstał na Dolnym Śląsku w miejscach, które znamy, dotyczy czasów, które jeszcze pamiętamy, a jego fabuła osnuta została na bazie prawdziwej, niezwykle dramatycznej historii pięknej miłości. Ale nie dość na tym, w klimat filmu wprowadziła nas Pani Agnieszka Król (nieskromnie dodam - nasza czytelniczka), młoda, niezwykle aktywna osoba, której pasją jest historia. Wraz z przyjaciółmi z Grupy „Militarni Wrocław” miała okazję współpracować z reżyserem na planie filmu, co zresztą bardzo mile wspomina. Obejrzeliśmy zdjęcia  z planu filmowego i dodatkowo poznaliśmy kilka ciekawych historii związanych z powstaniem niektórych scen. To był bardzo miły wieczór.

altaltalt

Poprawiony ( 22.05.12 )

 
"Tydzień z Internetem". PDF Drukuj Email
24.03.12

     „Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe - organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. My również włączyliśmy się do tej kampanii. Gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas drugich. Wszyscy oni korzystają z komputera z dostępem do Internetu, jeśli nie w domu to w szkole. Omówiliśmy cztery podstawowe funkcje Internetu, z których dzieci korzystają, czyli: komunikowanie się z innymi osobami, zdobywanie informacji, poznawanie nowych ludzi oraz pobieranie plików. Na podstawie obejrzanej kreskówki wykonywaliśmy różne zadania zamieszczone w zeszycie ćwiczeń.

 

Materiały do realizacji,  zajęć otrzymaliśmy od Fundacji "Orange dla bibliotek".

 

alt

alt

alt

Poprawiony ( 24.03.12 )

 
Biedronki PDF Drukuj Email
20.03.12

     W ostatni dzień zimy, jako pierwsze odwiedziły nas Biedroneczki z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Czernicy.Spotkaliśmy się, aby poznać prawdziwą  historię "Kota w butach". Ponieważ opowiadanie to było długie, przerywnikami w czytaniu baśni były zabawy ruchowe. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały o przygodach młynarczyka i jego niezwykłego sługi. Po wysłuchaniu opowieści dzieci układały ilustracje zgodnie z chronologią baśni, to zadanie wykonały bezbłędnie. W nagrodę nasi najmłodsi czytelnicy dostali do pokolorowania ilustracje i spędzili kilka chwil w naszym kąciku czytelniczym.

 

alt

alt

Poprawiony ( 24.03.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 71