Aktualności
Zakładka LINKI już działa! PDF Drukuj Email
05.07.12

Uruchomiliśmy zakładkę linki. Będziemy ją systematycznie uzupełniać. Zapraszamy wiec do zaglądania w Menu głównym naszej strony na LINKI

Poprawiony ( 05.07.12 )

 
Książka na wakacje. PDF Drukuj Email
04.07.12

       Za nami bardzo długi rok szkolny. Marzymy o wypoczynku, wyjazdach, spotkaniach, nowych znajomościach i przygodach. Nie wszyscy jednak mogą wyjechać. Ci jednak co wyjeżdżają i ci co pozostają powinni pomyśleć o ciekawej lekturze, wszak nie zawsze świeci słońce, a w czasie deszczu nudzą się nie tylko dzieci. Nasza biblioteka oferuje książki dla każdego czytelnika. 

To było nasze ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klubie DKK. Rozmawialiśmy o książkach, ktore doskonale nadają się na wakacje. Ciekawie o książce „Uciekinierka” Elżbiety Borek  opowiadała nam Martyna. Bohaterkami powieści są dwie przyjaciółki. Gdy jedna z nich znika niespodziewanie wszyscy zadają sobie pytanie co jest tego powodem i dlaczego nie pozostawiła żadnych informacji. Cała rodzina i przyjaciele mobilizują się do poszukiwań. Czy odnajdą zaginioną? Odpowiedzi na wszystkie pytania oczywiście odnajdziemy w książce.

Wśród książek polecanych na wakacje znalazły się również: „Omega” Marcina Szczygielskiego, „Posłaniec” Markusa Zusaka, „Pałac Północy” Carlosa Ruiza Zafona czy książki z serii „Letnia akademia uczuć” Hanny Kowalewskiej.

 

alt

alt

Poprawiony ( 05.07.12 )

 
Zmiany w godzinach otwarcia biblioteki w czasie wakacji PDF Drukuj Email
29.06.12

Nasza biblioteka będzie czynna przez obydwa miesiące wakacyjne (lipiec i sierpień). Pojawią się tylko niewielkie zmiany w godzinach otwarcia. W czasie wakacji biblioteka nie będzie czynna w soboty. Poniżej zamieszczamy wakacyjne godziny otwarcia biblioteki:

  poniedziałek:    10 - 18
  wtorek:              10 - 18
  środa:                  8 - 16
  czwartek:          10 - 18
  piątek:               10 - 18
  sobota:          
nieczynne
  niedziela:        nieczynne

Poprawiony ( 29.06.12 )

 
Wieczór z gwiazdami. PDF Drukuj Email
21.06.12

     W poniedziałkowe popołudnie za sprawą filmu Waldemara Krzystka „W zawieszeniu”, przenieśliśmy się w czasie i znaleźliśmy się w powojennej, "wolnej" Polsce. Nie dla wszystkich. Nie dla bohatera filmu, Marcela Wysockiego, byłego oficera Armii Krajowej skazanego niesłusznie w roku 1949 na karę śmierci. Ucieczkę z więzienia, poszukiwanie schronienia oraz kolejne lata ukrywania się przeżywa tylko dzięki miłości Anny...

W rolach głównych Jerzy Radziwiłowicz i Krystyna Janda. W obsadzie filmu znaleźli się również inni wybitni aktorzy polscy:  Sława Kwaśniewska, Andrzej Łapicki, Igor Przegrodzki oraz młody Bogusław Linda jako bezwzględny pracownik Urzędu Bezpieczeństwa. Film miał premierę w roku 1987, w tym też roku otrzymał nagrodę Brązowe Lwy Gdańskie w kategorii za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kolejne spotkanie w klubie DKF planujemy na początek lipca, o dokładnej dacie poinformujemy niebawem.

 

altalt

Poprawiony ( 22.06.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 74