Aktualności
Decoupage w bibliotece. PDF Drukuj Email
06.10.12

Chętne osoby zapraszamy 11 października o godz. 10.00 na warsztaty z techniki decoupage'u. Jest to niezwykła technika ozdabiania różnych przedmiotów, przy użyciu m. in. kolorowych papierowych serwetek. Prace wykonane tą metodą nabierają niesamowitego uroku i co bardzo ważne, nie ma możliwości tą techniką wykonać dwóch identycznych prac.

Zapisy na zajęcia pod nr tel. 71/318-01-29

Zapraszamy.

Poprawiony ( 12.10.12 )

 
Komputerowy kurs angielskiego w bibliotece. PDF Drukuj Email
09.08.12

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku.Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje.Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się
w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Bibliotekaotrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego do tej pory korzysta ponad 900 bibliotek z całego kraju.

Poprawiony ( 05.09.12 )

 
O finansach... w bibliotece. PDF Drukuj Email
13.07.12

W środę 11 lipca zakończyliśmy szkolenie w zakresie szeroko rozumianych finansów. Kurs składa się z 5 modułów.

Pierwszy z nich - Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym? ma na celu m. in. Rozwijanie umiejętności planowania własnego budżetu z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych. Na drugim naszym spotkaniu omawialiśmy wady i zalety bankowości elektronicznej, przybliżyliśmy podstawowe informacje o zasadach wyboru oferty bankowej i podejmowania indywidualnych decyzji finansowych, przedstawiliśmy wiadomości dotyczące praw klienta banku. Moduł III - najdłuższy pt. Lokaty, kredyty i karty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?, starał się odpowiedzieć  na pytanie jak kształtować postawę  odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe, jak korzystać z dostępnych narzędzi internetowych pomocnych w poszukiwaniu informacji dotyczących podstawowych produktów bankowych oraz informacji przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych. Chyba najbardziej interesującym uczestników działem były Ubezpieczenia ponieważ przedstawiliśmy m. in. informacje dotyczące praw klienta zakładów ubezpieczeniowych oraz doskonalenie umiejętności egzekwowania należnych praw konsumenckich. Na ostatnim spotkaniu staraliśmy się dostarczyć wiadomości o podstawowych zadaniach banku centralnego, rozszerzyć wiedzę o kursie walutowym, inflacji i stopach procentowych. Na zakończnei kursanci otrzymali certyfikaty potwierdzające

Podczas kursu nawiązaliśmy bliższe kontakty z naszymi czytelnikami, wymienialiśmy się doświadczeniami i spędziliśmy mile i efektywnie czas. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych organizowanych przez naszą placówkę szkoleń.

Już niedługo w naszych bibliotekach będzie można skorzystać z kursu języka angielskiego - szczegóły wkrótce.alt

Poprawiony ( 13.07.12 )

 
Zakładka LINKI już działa! PDF Drukuj Email
05.07.12

Uruchomiliśmy zakładkę linki. Będziemy ją systematycznie uzupełniać. Zapraszamy wiec do zaglądania w Menu głównym naszej strony na LINKI

Poprawiony ( 05.07.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 74