Aktualności
Piątek PDF Drukuj Email
02.03.12

               A teraz jeszcze kilka słów o naszym piątkowym spotkaniu z 24 lutego. Kontynuowaliśmy naszą  lekturę, zapominalskim przypomnę, że była nią Tekla  Krstyny Śmigielskiej i nareszcie poznaliśmy tajemnicze sowa otwierające serca innych są to... no tak!!! to oczywiście: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia. A na koniec spotkania jak zawsze zajęcia plastyczne   i wspólna zabawa.

alt

alt

Poprawiony ( 05.03.12 )

 
Z wizytą w przedszkolu. PDF Drukuj Email
27.02.12

     Piątkowa aura nie pozwoliła Pszczółkom na odwiedzenie naszej biblioteki. W związku z tym pani bibliotekarka odwiedziła grupę najmłodszych czytelników w przedszkolu. Wizyta miała związek z Dniem Kota, który był obchodzony 17 lutego. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawkę części książek, które dostępne są w bibliotece i tematycznie dotyczą kota. Były wśród nich bajki, wierszyki, opowiadania oraz książki popularno-naukowe, które pomagają w prawidłowy sposób dbać o te zwierzęta. Porozmawialiśmy o tym jakie koty możemy spotkać w domu i na podwórku i jak  należy o nie dbać.

Następnie wysłuchały obszernego fragmentu książki Sławomira Grabowskiego "Przygody Kota Filemona".

Kolejnym punktem naszego spotkania było wykonanie kotka metodą origami. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Zwierzątka przybrały różne kolory: czarny, szary, rudy czy w prążki. Kulminacją naszego spotkania  było wykonanie sobie nawzajem masażyka "Mamy w domu kotka...".

alt

alt

alt

Poprawiony ( 05.03.12 )

 
To już piątek ! PDF Drukuj Email
18.02.12

      Ostatni piątek nie zachęcał do wyjścia z domu, trochę deszczu, trochę śniegu, a pod nogami breja. Ale to przecież piątek, a my, jak co tydzień spędzamy przyjemnie czas na lekturze i wspólnej zabawie. Tym razem poznaliśmy sześcioletnią Jagódkę  i  jej niesamowitą przyjaciółkę Teklę. Tekla to lalka, ale bardzo niezwykła, taka „mała czarodziejka”.  Dzięki jej czarom Jagoda nauczyła się samodzielnie jeść, wiązać sznurowadła, nauczyła się pięciu czarodziejskich słów..., ale żeby je poznać musimy skończyć tę arcyciekawą książeczkę. Dla tych, którzy chcieliby poznać przygody Tekli i Jagody, dodam, że naszą lekturą była książka Krystyny Śmigielskiej „Tekla” wydana przez wydawnictwo „Skrzat” z Krakowa. Życzymy wszystkim miłej lektury.

.altalt

 Tak powstawały portrety Tekli

Poprawiony ( 18.02.12 )

 
Czytelniczy piątek PDF Drukuj Email
14.02.12

     Nasze kolejne piątkowe spotkanie spędziliśmy na lekturze książki Renaty Piątkowskiej Na wszystko jest sposób. Książka została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, za wysoki poziom artystyczny i etyczny, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Autorka opisuje w niej różne historie z życia dzieci i pokazuje jak można rozwiązywać ich codzienne problemy. Poznaliśmy sympatycznego przedszkolaka Piotrka obdarzonego niezwykłym darem tworzenia pouczających bajek oraz jedną jego bajkę o krasnoludku, który uśmiechem pokonał złego czarodzieja.

    Część plastyczną poświęciliśmy na przygotowanie drobnych prezentów dla najbliższych związanych z walentynkami. Zręczne rączki przygotowały piękne kwiaty z kolorowego papieru. Był też czas na wspólną zabawę.

altaltalt

Poprawiony ( 14.02.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 68