Aktualności
Jak można pomóc dzieciom w gminie Czernica. PDF Drukuj Email
08.01.13

Przyszedł czas by napisać kilka słów o tym, co działo się w bibliotece od października do grudnia 2012 r.

Zaczęło sie niewinnie, od przygotowania drobnych upominków dla przedstwicieli Partnerstw Lokalnych Gmin Żmigród, Sobótka i Czernica. Drobiazgi jakie przekazaliśmy, ozdobione zostały metodą decoupage'u. W arkana tej techniki wprowadziły nas: pani Agnieszka Gocoł i pani Teresa Kostuś, następnie dołaczyła się Ania Maniak i  Ania Głażewska.

Postanowiłyśmy wykorzystać pozostałe materiały i umiejętności naszych czytelniczek. Rozpoczęliśmy więc serię porannych warsztatów decoupage'u, prowadzonych pod kierunkiem obu Ań.  Okazało sie, że mamy kilkadziesiąt sztuk styropianowych kul, z których można zrobić bombki na biblioteczną (w tym roku, żywą) choinkę. Pojawiły się też anioły z masy solnej, wykonywane przez obie nasze "instruktorki". Przybywało pań, które uczyły się nowych technik i chętnie spędzały czas w bibliotece przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Ujawniły się talenty naszych stałych czytelniczek: pani Małgosia zrobiła piękne papierowe kule ozdobione brokatem, pani Basia - zjawiskowe anioły i śnieżynki robione na szydełku a  Monika - wełniane  choinki. Pani Tamara pokazała nam jak robić świąteczne ozdoby z szyszek i udało nam się kilka takich zrobić. Dla obu pań Ań biblioteka stała się drugim domem. Z wielkim zaangażowanie wytwarzały kolejne bombki i anioły. Obie zgłosiły również swoje prace do konkursu ogłoszonego przez sklep "graART" i zajęły dwa pierwsze miejsca, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

W grudniu, nasz młody czytelnik, Bartek ofiarował swoje prace: aniołki, gwiazdki i bombki z przeznaczeniem na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

W końcu zapadła decyzja, że "wyprodukowane" anioły i bombki oraz inne ozdoby będziemy sprzedawać, a środki przekażemy  Grupie Wsparcia Rodziców Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem Łatwiej" działającej na terenie gminy Czernica. Nasi czytelnicy niezwykle pozytywnie zareagowali na taką formę pomocy i chętnie wspierali akcję.

W ciągu tych kilku miesięcy wspomagało nas  wielu życzliwych ludzi: firma z Dobrzykowic - Unisan - producent kształtek styropianowych , sklep graArt z Wrocławia,  nasze czytelniczki - Asia, Ola, Basia (zapracowane mamy), które zasilały nasze zasoby i serwetkami, farbami czy innymi elementami dekoracyjnymi a zwłaszcza pomysłami i pięknymi pracami

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy.

Cała akcja miała finał 16 grudnia podczas Jarmarku Adwentowego w Ratowicach. W pięknie wyremontowanej świetlicy wiejskiej nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.  Dla klientów ważny był również cel na jaki zostały przekazane środki ze sprzedaży ozdób. My również cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciom.

Od lutego rozpoczynamy przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego:).

alt

Poprawiony ( 09.01.13 )

 
Dary z Domu Wydawniczego Rebis. PDF Drukuj Email
04.01.13

Dziękujemy Wydawnictwu Rebis za przekazanie naszej bibliotece książek o łącznej wartości 409,97 zł., jest ich w sumie 19 egz.  W paczce otrzymaliśmy m. in. "Myśleć jak Edison", "Mugole i Magia, "Niebezpieczny akwen" czy "Czekaj na odpowiedź".  Większość książek już znalazła swoich czytelników.

 

alt  alt  alt


 
Popołudniowy decoupage. PDF Drukuj Email
03.01.13

Zapraszamy w najbliższy wtorek 8 stycznia o godz. 17.00 na warsztaty decoupage'u. Na spotkanie prosimy przynieść ze sobą przedmiot do ozdobienia np. deseczkę, doniczkę czy wazonik oraz 5 zł. na pokrycie kosztów zakupu materiałów plastycznych typu klej, serwetki, farby lakiery. Może przydać się również suszarka do włosów:), którą suszymy kolejne warstwy nakładane na przedmioty.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.

alt

Poprawiony ( 03.01.13 )

 
Pierwszoklasiści czytelnikami biblioteki. PDF Drukuj Email
07.12.12

    W ostatnich dniach, młodsi uczniowie  Szkoły Podstawowej w Czernicy przybyli z wizytą do biblioteki.  Dzieci przypomniały sobie podstawowe wiadomości na temat biblioteki, poznały główne jej działy oraz zasady wypożyczania książek. Omówiliśmy „Prośby książki”, dzieci otrzymały praktyczne zakładki oraz mikołajkowe upominki. Przed pasowaniem uczniowie mieli do wykonania  zadanie: albo odpowiedzieć na  pytanie związane z postaciami literackimi lub powtórzyć trudne do wypowiedzenia zdanie np. „I cóż, że ze Szwecji”. Po tym trudnym egzaminie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanowali książki, oraz zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy.  Po tym ceremoniale czytelnicy mogli już samodzielnie wypożyczyć książki.alt alt

Poprawiony ( 07.12.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 74