Aktualności
Zaposzenie na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego PDF Drukuj Email
11.05.12

Poprawiony ( 11.05.12 )

 
Wystawa. Haft Krzyżykowy. PDF Drukuj Email
10.05.12

      Hafciarstwo to  metoda ozdabiania tkanin, polegająca na wyszywaniu na nich wzorów za pomocą igły lub szydełka oraz nici. Mistrzami w tej dziedzinie sztuki byli peruwiańscy Indianie, żyjący w Ameryce Południowej. W ciągu wieków powstało wiele technik hafciarskich. Wszystkie polegają na wyszukiwaniu ornamentu wg. określonego wzoru w taki sposób, że elementy ozdobne wydają się doczepione do tkaniny będącej dla nich tłem.

     Haft krzyżykowy oparty jest na podstawowym elemencie, którym jest tzw. "krzyżyk". Jako podkładu używa się sztywną tkaninę siatkową z grubych nici - kanwę.

     Wielkimi osiągnieciami w tej materii może poszczycić się pani Barbara Gocoł, mieszkanka Czernicy. Jej piękne prace pokazujące obfitość przyrody można oglądać w naszej bibliotece do 18 maja 2012 r.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

alt

Poprawiony ( 11.05.12 )

 
Przedszkolaki w bibliotece. PDF Drukuj Email
10.05.12

     Ponieważ pogoda dopisywała, Pszczółki chętnie opuściły mury swojego drugiego domu i odwiedziły nas w bibliotece. Ponieważ dzieci przyszły do nas pomiędzy Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich a Tygodniem Bibliotek poruszyliśmy temat dawnej książki. Cofneliśmy się aż do IV w. p. n. e. aby poznać zasadę utrwalania informacji na tabliczkach glinianych. Najpierw zapoznaliśmy się z teorią tego nieznanego dla dzieci wcześniej zagadnienia a następnie przystąpiliśmy pracy. Wcieliliśmy się w role Sumerów i próbowaliśmy za pomocą rysunku przekazać prostą informację. Do wykonania naszych prac wykorzystaliśmy domowej roboty "tabliczki gliniane" i rylce za które posłużyły nam drewniane patyczki.  Efekty naszej pracy były bardzo interesujące.

altaltalt

Poprawiony ( 10.05.12 )

 
Róża, Różyczka... PDF Drukuj Email
17.04.12

      To dopiero trzecie spotkanie klubu DKF i za każdym razem przybywa nam członków, z czego ogromnie się cieszymy. Tym razem wybraliśmy film Jana Kidawy-Błońskiego „Różyczka” z Magdaleną Boczarską, Andrzejem Sewerynem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. To zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o nietypowym trójkącie: ceniony, stateczny pisarz, dużo młodsza piękność  i funkcjonariusz SB. Groźna intryga, mroczne kontakty, donosy, tajemnice, silna namiętność i wydarzenia roku 1968. Najlepszy film sezonu 2009/2010, na sali kilkanaście osób i pierwsze „gorące” wrażenia, dobra herbatka (podziękowania dla Pani Ewy) miła atmosfera i nawet pogoda nie wydawała się taka zła.

Kolejne spotkanie Klubu 14.05.2012 o 18.45.

 

altaltalt

Poprawiony ( 15.05.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 68