Aktualności
Konkurs czytelniczy. PDF Drukuj Email
19.05.12

     We środę gościliśmy w naszej bibliotece klasę trzecią. Przyszli ze swoją wychowawczynią panią Ewą Jaśkiewicz, aby pochwalić się swoją znajomością wierszy Juliana Tuwima. Przygotowaliśmy cztery rundy niezwykle trudnych pytań sprawdzających wiedzę uczniów. Okazało się, że dla większości z nich rozwiązania zagadek były oczywiste. Wynikiem tego była dogrywka, do której zakwalifikowało się aż ośmioro dzieci z maksymalną ilością punktów. Dopiero ta część konkursu pozwoliła nam na wyłonienie laureatów.

I miejsce Zosia Raszczuk

II miejsce Asia Zaglowek

II miejsce Ola Starzyńska

III miejsce Szymon Świerc

 

Zwycięzcom  gratulujemy!!!

 

altaltalt

Poprawiony ( 29.05.12 )

 
W klubie DKK czytamy książki Beaty Ostrowickiej. PDF Drukuj Email
18.05.12

       Podczas kolejnego spotkania  członków Dyskusyjnego Klubu Książki dużo uwagi poświęciliśmy nowej w naszej bibliotece książce Beaty Ostrowickiej „Zaledwie kilka dni”. To powieść o prawdziwej przyjaźni i wydarzeniach, które były wielką dla niej próbą. Justyna i Grażyna to przyjaciółki od zawsze i do końca świata, rozumieją się bez słów, wiedzą o sobie wszystko, ale czy na pewno?      No właśnie w ich świat wkracza dość nieoczekiwanie … , ale o tym w książce. Wszystkim życzymy miłej lektury i prosimy o wrażenia.altalt

Poprawiony ( 19.05.12 )

 
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I PDF Drukuj Email
18.05.12

     To niezwykle miłe wydarzenie miało miejsce 15 maja. Już od progu powitały nas uśmiechnięte buzie i wesoły bukiecik pięknych margarytek. Wychowawczyni pani Renata Jakubiak  zręcznie i stanowczo ogarniała  rozbawioną grupę. Dzieci były już u nas wielokrotnie, jeszcze w klasie „0” więc zachowywały się swobodnie. Dużo wiedziały na temat tego, jak należy obchodzić się z książką i jakie są obowiązki czytelnika. Ale dla większości to ich pierwsze wypełnione przez rodziców zobowiązanie i pierwsze budzące duże emocje własnoręczne wypożyczenia. Na zakończenie jak zawsze obowiązkowa przysięga, dyplomy i książeczki na pamiątkę. W tym roku były to bogato ilustrowane legendy.

altalt

Poprawiony ( 19.05.12 )

 
„Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej – czyli kolejny seans DKF-u PDF Drukuj Email
18.05.12

W poniedziałek  14 maja  odbyło się kolejne, czwarte już ,  spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Z każdym spotkaniem zwiększa się frekwencja na naszych seansach z czego się bardzo cieszymy – tym razem przyszło aż 15 osób!

Zaprezentowaliśmy  film z 2007 roku w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej o przekornym tytule  „Pora umierać”. Reżyserka, będąca również autorką scenariusza, tak wypowiada się o swoim dziele:

„'Pora umierać' jest właściwie monodramem zainspirowanym przez niezwykłą postać Danuty Szaflarskiej, dla niej specjalnie napisanym . Danuta Szaflarska to nie tylko wybitna aktorka, ale i fascynująca osobowość. (..) Do napisania scenariusza 'dedykowanego' Danusi przymierzałam się od dawna, bo prawie od 15 lat, odkąd spotkałyśmy się po raz pierwszy na planie 'Diabłów...'.”

W warstwie fabularnej jest to historia pani Anieli (w tej roli Danuta Szaflarska), pełnej życia i poczucia humoru starszej pani mieszkającej w starym drewnianym domu, zepchniętej na margines życia i walczącej z godnością o należny jej szacunek; zarówno z obcymi, jak i z własnym synem; prowadzącej długie rozmowy z psem i zdecydowanej do końca czynić dobro.

W warstwie wizualnej jest to czarno-biały obraz. Zabieg ten doskonale ukazuje dystans, jaki dzieli nas, współczesnych widzów, od świata, za którym tęskni jej bohaterka, świata lepszego, a na pewno bardziej przyjaznego ludziom niż ten, w którym przyszło na żyć.

 Wkrótce zamieścimy informacje o następnych seansach DKF-u.

altaltalt

Poprawiony ( 19.05.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 68