Aktualności
DKK w listopadzie PDF Drukuj Email
20.11.12

     W środę spotkaliśmy się po raz drugi w nowym roku szkolnym. Rozmawialiśmy o przeczytanych książkach i przekonaliśmy się o tym, że nie wszyscy potrafimy dzielić się osobistymi przeżyciami i refleksjami.  Omówiliśmy również szczegóły spotkania z panią Anną Łaciną, autorką książek dla młodzieży. Jesteśmy gospodarzami i wypadałoby się do niego solidnie przygotować. Poznaliśmy już niektóre książki naszego gościa i jesteśmy ciekawi nad czym teraz pani Anna pracuje, może zdradzi nam swoje plany? 

 

Poprawiony ( 01.12.12 )

 
Niespodzianki, prezenty, dary... PDF Drukuj Email
12.11.12

      Chyba każdy lubi prezenty - my też. Ostatnio rozpakowaliśmy miłą przesyłkę, a w niej dużo kolorowych upominków

od wydawnictwa Nasza Księgarnia.

      W imieniu pracowników biblioteki i jej najmłodszych czytelników dziękujemy Wydawnictwu, a szczególnie

Pani Agacie Janaszek, która je reprezentuje, za pomoc w przygotowaniach do spotkania autorskiego z Anną Łaciną, które odbędzie się 21 listopada oraz liczne materiały promocyjne.

Książki, plakaty, zakładki i kalendarze bardzo uatrakcyjnią nasze spotkania.

 

Poprawiony ( 13.11.12 )

 
O wzajemnej pomocy. PDF Drukuj Email
10.11.12

Nasze warsztaty decoupage'u cieszą się coraz większym powodzeniem. Pewnie dlatego, że przy okazji można pomóc dzieciom niepełnosprawnym z gminy Czernica. Obecnie skupiamy się na tworzeniu bombek, które będzie można zakupić podczas jarmarku w Ratowicach. Za każdym razem przybywa nam uczestników, którzy chcą się nauczyć tej efektownej metody ozdabiania różnych przedmiotów. Przy okazji takich spotkań Panie dzielą się swoimi umiejętnościami, można nauczyć się szydełkować, robić origami czy podpatrzeć jak wyszywa się suknie wykorzystywane m. in. do tańców angielskich. Pani Władysława ma anielską cierpliwość i uczy szydełkować. .

 

altalt

Poprawiony ( 13.11.12 )

 
O przepysznych kluskach śląskich. PDF Drukuj Email
09.11.12

Zapachniało w bibliotece kluskami śląskimi ze skwarkami... podczas czytania baśni o Kluskowej Bramie. Pewna Agnieszka, świetna gospodyni gotowała przepyszne potrawy dla swojego ukochanego męża Konrada. Wszystkie kobiety ze wsi zazdrościły jej talentu, nikt nie potrafił gotować tak pysznego żurku. Niestety podczas epidemii zarazy Agnieszka zmarła, a jej mąż z tęsknoty za żoną i jej jedzeniem schudł o połowę. Ale Agnieszka nawet po śmierci myślała o Konradzie i podarowała mu zaczarowany garnek pełen klusek śląskich ze skwarkami. Niestety ta historia nie ma dobrego zakończenia, ale o tym dowiecie się z książki Mariusza Urbanka "Mostek czarownic". Po takiej lekturze bardzo zgłodnieliśmy i próbowaliśmy wyczarować sobie garnek z kluskami.

15 listopada 0 17.00 kolejne już spotkanie z dolnośląską baśnią. Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami.

 

altaltalt

 

 

Poprawiony ( 12.11.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 72