Aktualności
Wieczorek poetycki. PDF Drukuj Email
12.06.12

       W ostatni wtorek zaproponowaliśmy naszym czytelnikom spotkanie z poetką, mieszkanką Czernicy - panią Agnieszką Hajec. Była ku temu szczególna okazja, ponieważ ukazał się właśnie Jej kolejny, trzeci już tomik zatytułowany „Bezdroża marzeń”. Autorka zaprezentowała nam swoje wiersze zaczynając od najstarszych, pochodzących z tomiku „Drżenie myśli”, oraz z kolejnego - „Po obu stronach tęczy” kończąc na najnowszych, będących dopiero w planach wydawniczych. Czytane przez panią Agnieszkę wiersze nabrały dodatkowej barwy, ciepła i wagi, przez co stały się nam bliższe, wręcz osobiste.

O relacje i wrażenia poprosiliśmy uczestników naszego spotkania. Poniżej prezentujemy jedną z nich. Jej autorką jest nasza czytelniczka, pani Bożena:

   Cóż można robić w pochmurny i zimny wieczór, gdy z telewizora wieje nudą, bo seriale, choć namnożyły się jak grzyby po deszczu, żadną miarą z ilości nie mogą przejść w jakość (…).

   W Czernicy stworzono mieszkańcom alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. W Gminnej Bibliotece panie bibliotekarki zaproponowały spotkanie z ciekawymi ludźmi. W dniu 5.06.2012r. gościem biblioteki była pani Agnieszka Hajec z Czernicy, autorka kilku tomików wierszy. W miłej atmosferze, przy herbatce pani Agnieszka zaprezentowała swój dorobek poetycki. A jest on różnorodny i w tematyce i w formie.

   Poetka podzieliła się z nami refleksjami dotyczącymi przeżyć związanych z codziennością, jak i problemami egzystencjalnymi jak sens i wartość życia, miłość, śmierć, kim jest człowiek, jego miejsce w świecie. Pytania takie zadajemy sobie również sami, jeśli tylko w zabieganym życiu, pochłonięci bieżącymi sprawami znajdziemy wolną chwilę po to, aby przystanąć i zastanowić się, zagłębić w siebie.

   Przemyślenia pani Agnieszki bliskie są nam wszystkim, a ponadto zostały wyrażone piękną polszczyzną. Wiersze urzekają prostotą i celnością, szczególnie miniatury, w których poetka w paru wersach, bez zbędnych ozdobników, ujęła istotę rzeczy. W innych dłuższych zastanawia się nad miłością, przemijaniem. Do kilku utworów została skomponowana muzyka i okazało się że poezja pani Agnieszki zyskała nowe oblicze i nowe znaczenia.

   Dzięki pani Agnieszce Hajec i jej poezji zimny i deszczowy wieczór czerwcowy zamienił się w ciepłą rozmowę o uczuciach, ludziach, świecie w którym żyjemy.

 

alt

alt

alt

Poprawiony ( 14.06.12 )

 
8 czerwca 2012 PDF Drukuj Email
06.06.12

8 CZERWCA  NASZA BIBLIOTEKA PRACUJE BEZ ZMIAN.

ZAPRASZAMY

Poprawiony ( 06.06.12 )

 
Kolejny seans DKF PDF Drukuj Email
06.06.12

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie

 

Dyskusyjnego Klubu Filmowego

organizowanego przez

Bibliotekę Publiczną w Czernicy

 

Spotkanie odbędzie się

dnia 18 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18.45

w siedzibie biblioteki w Czernicy przy ul. Wojska Polskiego 9

Poprawiony ( 29.06.12 )

 
Dzień Dziecka. PDF Drukuj Email
01.06.12

Od rana świętowaliśmy ten niezwykły dzień. Dzięki uprzejmości Rady Sołeckiej wsi Czernica, mogliśmy pobawić się z dziećmi w świetlicy wiejskiej. Niezastąpiona okazała się chusta Klanzy, którą udostępnił nam GOPS. Bawiliśmy się z dziećmi ze szkolnych "zerówek", które przyszły pomimo brzydkiej pogody. Dzieciaki były zachwycone zabawami w "kolory", "piłkę nożną" czy "rekina". Uśmiechy nie znikały z twarzy naszych gości a to dzięki kolejnym konkurencjom, jakie dla nich przygotowaliśmy.

Świąteczne były również "Piątkowe czytanki", na które przyszli młodsi i starsi czytelnicy. Tutaj również nie zabrakło dobrej zabawy, co widać na zdjęciach.

Wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Dziecka otrzymali upominki ufundowane przez Radę Sołecką wsi Czernica.

altaltalt

altaltalt

Poprawiony ( 04.06.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 68