Aktualności
Biblioteka Jeszkowice. PDF Drukuj Email
28.02.13

UWAGA

ZMIANA GODZIN PRACY W BIBLIOTECE W JESZKOWICACH.


 
Zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci. PDF Drukuj Email
14.02.13

Przypominamy o czwartkowych zajęciach czytelniczo-plastycznych dla dzieci. Jako, że rok 2013 ogłoszono rokiem Juliana Tuwima staramy sie przypominać naszym młodszym czytelnikom wiersze tego autora.

 

UWAGA ZMIANA GODZINY SPOTKAŃ, ROZPOCZYNAMY O 16.30

ZAPRASZAMY


 
Nietoperze w bibliotece. PDF Drukuj Email
13.02.13

Zapraszamy 26 lutego o godz. 18.00  na spotkanie z chiropterologiem Rafałem Szkudlarkiem założycielem i prezesem Grupy do badań i Ochrony Nietoperzy Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody 'pro Natura"

– mieszkańcem Chrząstawy Małej

 

Temat spotkania: „Ochrona nietoperzy w Polsce”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Poprawiony ( 15.02.13 )

 
Edukacja zdrowotna. PDF Drukuj Email
23.01.13

21 stycznia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach projektu „Edukacja zdrowotna w bibliotece – pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej”. Projekt prowadzony jest przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Prelekcję w naszej placówce poprowadziła Iwona Klisowska, wykładowca Zakładu Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i jednocześnie czynna zawodowo pielęgniarka. Tematem spotkania była:  „Profilaktyka i promocja zdrowia w chorobach cywilizacyjnych”. Prowadząca  przedstawiła podstawowe objawy takich chorób jak: cukrzyca, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe, osteoporoza, choroby układu oddechowego, choroba wrzodowa żołądka oraz omówiła ich profilaktykę. Pani Iwona przywiozła ze sobą m. in. gleukometr i zaprezentowała jego działanie. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru masy ciała, obliczenia BMI i określenia rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Uczestnicy będą mieli również możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącą - 25 stycznia, pomiędzy godziną 17.00 a 19.00 za pośrednictwem komunikatora „gadu gadu”.

W ramach realizacji projektu zakupiono do biblioteki poradniki medyczne, które są już dostępne w naszej placówce.

 „Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

„Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie to towarzystwo naukowe z ponad 50 – letnią tradycją. Chcąc wykorzystać 4 tysięczny potencjał ludzi – przedstawicieli pielęgniarstwa, skupionych w 17 oddziałach, a przede wszystkim ich długoletnie doświadczenie zawodowe, postanowiło zintensyfikować działania w zakresie edukacji zdrowotnej w społecznościach skupionych wokół bibliotek.”

 

  

Poprawiony ( 23.01.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 72