Aktualności
O finansach... w bibliotece. PDF Drukuj Email
13.07.12

W środę 11 lipca zakończyliśmy szkolenie w zakresie szeroko rozumianych finansów. Kurs składa się z 5 modułów.

Pierwszy z nich - Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym? ma na celu m. in. Rozwijanie umiejętności planowania własnego budżetu z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych. Na drugim naszym spotkaniu omawialiśmy wady i zalety bankowości elektronicznej, przybliżyliśmy podstawowe informacje o zasadach wyboru oferty bankowej i podejmowania indywidualnych decyzji finansowych, przedstawiliśmy wiadomości dotyczące praw klienta banku. Moduł III - najdłuższy pt. Lokaty, kredyty i karty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?, starał się odpowiedzieć  na pytanie jak kształtować postawę  odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe, jak korzystać z dostępnych narzędzi internetowych pomocnych w poszukiwaniu informacji dotyczących podstawowych produktów bankowych oraz informacji przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych. Chyba najbardziej interesującym uczestników działem były Ubezpieczenia ponieważ przedstawiliśmy m. in. informacje dotyczące praw klienta zakładów ubezpieczeniowych oraz doskonalenie umiejętności egzekwowania należnych praw konsumenckich. Na ostatnim spotkaniu staraliśmy się dostarczyć wiadomości o podstawowych zadaniach banku centralnego, rozszerzyć wiedzę o kursie walutowym, inflacji i stopach procentowych. Na zakończnei kursanci otrzymali certyfikaty potwierdzające

Podczas kursu nawiązaliśmy bliższe kontakty z naszymi czytelnikami, wymienialiśmy się doświadczeniami i spędziliśmy mile i efektywnie czas. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych organizowanych przez naszą placówkę szkoleń.

Już niedługo w naszych bibliotekach będzie można skorzystać z kursu języka angielskiego - szczegóły wkrótce.alt

Poprawiony ( 13.07.12 )

 
Zakładka LINKI już działa! PDF Drukuj Email
05.07.12

Uruchomiliśmy zakładkę linki. Będziemy ją systematycznie uzupełniać. Zapraszamy wiec do zaglądania w Menu głównym naszej strony na LINKI

Poprawiony ( 05.07.12 )

 
Książka na wakacje. PDF Drukuj Email
04.07.12

       Za nami bardzo długi rok szkolny. Marzymy o wypoczynku, wyjazdach, spotkaniach, nowych znajomościach i przygodach. Nie wszyscy jednak mogą wyjechać. Ci jednak co wyjeżdżają i ci co pozostają powinni pomyśleć o ciekawej lekturze, wszak nie zawsze świeci słońce, a w czasie deszczu nudzą się nie tylko dzieci. Nasza biblioteka oferuje książki dla każdego czytelnika. 

To było nasze ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klubie DKK. Rozmawialiśmy o książkach, ktore doskonale nadają się na wakacje. Ciekawie o książce „Uciekinierka” Elżbiety Borek  opowiadała nam Martyna. Bohaterkami powieści są dwie przyjaciółki. Gdy jedna z nich znika niespodziewanie wszyscy zadają sobie pytanie co jest tego powodem i dlaczego nie pozostawiła żadnych informacji. Cała rodzina i przyjaciele mobilizują się do poszukiwań. Czy odnajdą zaginioną? Odpowiedzi na wszystkie pytania oczywiście odnajdziemy w książce.

Wśród książek polecanych na wakacje znalazły się również: „Omega” Marcina Szczygielskiego, „Posłaniec” Markusa Zusaka, „Pałac Północy” Carlosa Ruiza Zafona czy książki z serii „Letnia akademia uczuć” Hanny Kowalewskiej.

 

alt

alt

Poprawiony ( 05.07.12 )

 
Zmiany w godzinach otwarcia biblioteki w czasie wakacji PDF Drukuj Email
29.06.12

Nasza biblioteka będzie czynna przez obydwa miesiące wakacyjne (lipiec i sierpień). Pojawią się tylko niewielkie zmiany w godzinach otwarcia. W czasie wakacji biblioteka nie będzie czynna w soboty. Poniżej zamieszczamy wakacyjne godziny otwarcia biblioteki:

  poniedziałek:    10 - 18
  wtorek:              10 - 18
  środa:                  8 - 16
  czwartek:          10 - 18
  piątek:               10 - 18
  sobota:          
nieczynne
  niedziela:        nieczynne

Poprawiony ( 29.06.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 67