Aktualności
Przedszkolaki w bibliotece. PDF Drukuj Email
10.05.12

     Ponieważ pogoda dopisywała, Pszczółki chętnie opuściły mury swojego drugiego domu i odwiedziły nas w bibliotece. Ponieważ dzieci przyszły do nas pomiędzy Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich a Tygodniem Bibliotek poruszyliśmy temat dawnej książki. Cofneliśmy się aż do IV w. p. n. e. aby poznać zasadę utrwalania informacji na tabliczkach glinianych. Najpierw zapoznaliśmy się z teorią tego nieznanego dla dzieci wcześniej zagadnienia a następnie przystąpiliśmy pracy. Wcieliliśmy się w role Sumerów i próbowaliśmy za pomocą rysunku przekazać prostą informację. Do wykonania naszych prac wykorzystaliśmy domowej roboty "tabliczki gliniane" i rylce za które posłużyły nam drewniane patyczki.  Efekty naszej pracy były bardzo interesujące.

altaltalt

Poprawiony ( 10.05.12 )

 
Róża, Różyczka... PDF Drukuj Email
17.04.12

      To dopiero trzecie spotkanie klubu DKF i za każdym razem przybywa nam członków, z czego ogromnie się cieszymy. Tym razem wybraliśmy film Jana Kidawy-Błońskiego „Różyczka” z Magdaleną Boczarską, Andrzejem Sewerynem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. To zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o nietypowym trójkącie: ceniony, stateczny pisarz, dużo młodsza piękność  i funkcjonariusz SB. Groźna intryga, mroczne kontakty, donosy, tajemnice, silna namiętność i wydarzenia roku 1968. Najlepszy film sezonu 2009/2010, na sali kilkanaście osób i pierwsze „gorące” wrażenia, dobra herbatka (podziękowania dla Pani Ewy) miła atmosfera i nawet pogoda nie wydawała się taka zła.

Kolejne spotkanie Klubu 14.05.2012 o 18.45.

 

altaltalt

Poprawiony ( 15.05.12 )

 
A jednak... był piątek 13-tego. PDF Drukuj Email
17.04.12

        Wiele się wydarzyło tego dnia w naszej bibliotece. Chociaż, pani Basia zastrzegała się, że nie jest przesądna, to zaznaczyła, że w kolejny piątek 13 bierze wolne! A zaczeło się niewinnie od dziwnej awarii telefonu... skończyło zaś zalaniem części biblioteki. A miało być tak pięknie, film przygotowany, chipsy i soki zakupione (o co zadbała p. Ewa z GOPSU), my pełni nadziei, że publiczność dopisze.

     Zajęcia dla dzieci musieliśmy odwołać a pokaz filmowy przenieść do GOPS-u, co nie stanowiło problemu. Ale... okazało się, że projektor "nie widzi" laptopa ...

     Pokaz filmowy na szczęście się odbył (z małym poślizgiem czasowym), było bardzo przyjemnie i co najważniejsze do końca dnia nie wydarzyło się już nic nieprzyjemnego.

alt

alt

Poprawiony ( 26.04.12 )

 
13 PIĄTEK PDF Drukuj Email
05.04.12

      W ten, przez wiele osób uważany za pechowy dzień zapraszamy do biblioteki. W ramach DKF-u zaprezentujemy Państwu czarną komedię  hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara "Volver". Film przeznaczony jest dla odbiorców 15+.  Przed projekcją chwilę na zaprezentowanie Hiszpani będą mieli wolontariusze Adrianna Amadeo i Javier Lopez. Myślę, że skromny poczęstunek umili nam wspólnie spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

Poprawiony ( 26.04.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 64