Aktualności
"O finansach w ... bibliotece" PDF Drukuj Email
23.05.12

Poprawiony ( 23.05.12 )

 
Konkurs czytelniczy. PDF Drukuj Email
19.05.12

     We środę gościliśmy w naszej bibliotece klasę trzecią. Przyszli ze swoją wychowawczynią panią Ewą Jaśkiewicz, aby pochwalić się swoją znajomością wierszy Juliana Tuwima. Przygotowaliśmy cztery rundy niezwykle trudnych pytań sprawdzających wiedzę uczniów. Okazało się, że dla większości z nich rozwiązania zagadek były oczywiste. Wynikiem tego była dogrywka, do której zakwalifikowało się aż ośmioro dzieci z maksymalną ilością punktów. Dopiero ta część konkursu pozwoliła nam na wyłonienie laureatów.

I miejsce Zosia Raszczuk

II miejsce Asia Zaglowek

II miejsce Ola Starzyńska

III miejsce Szymon Świerc

 

Zwycięzcom  gratulujemy!!!

 

altaltalt

Poprawiony ( 29.05.12 )

 
W klubie DKK czytamy książki Beaty Ostrowickiej. PDF Drukuj Email
18.05.12

       Podczas kolejnego spotkania  członków Dyskusyjnego Klubu Książki dużo uwagi poświęciliśmy nowej w naszej bibliotece książce Beaty Ostrowickiej „Zaledwie kilka dni”. To powieść o prawdziwej przyjaźni i wydarzeniach, które były wielką dla niej próbą. Justyna i Grażyna to przyjaciółki od zawsze i do końca świata, rozumieją się bez słów, wiedzą o sobie wszystko, ale czy na pewno?      No właśnie w ich świat wkracza dość nieoczekiwanie … , ale o tym w książce. Wszystkim życzymy miłej lektury i prosimy o wrażenia.altalt

Poprawiony ( 19.05.12 )

 
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I PDF Drukuj Email
18.05.12

     To niezwykle miłe wydarzenie miało miejsce 15 maja. Już od progu powitały nas uśmiechnięte buzie i wesoły bukiecik pięknych margarytek. Wychowawczyni pani Renata Jakubiak  zręcznie i stanowczo ogarniała  rozbawioną grupę. Dzieci były już u nas wielokrotnie, jeszcze w klasie „0” więc zachowywały się swobodnie. Dużo wiedziały na temat tego, jak należy obchodzić się z książką i jakie są obowiązki czytelnika. Ale dla większości to ich pierwsze wypełnione przez rodziców zobowiązanie i pierwsze budzące duże emocje własnoręczne wypożyczenia. Na zakończenie jak zawsze obowiązkowa przysięga, dyplomy i książeczki na pamiątkę. W tym roku były to bogato ilustrowane legendy.

altalt

Poprawiony ( 19.05.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 64