Aktualności
DKK po wakacjach PDF Drukuj Email
22.10.12

       W środę 17.10.2012 odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2012/2013 spotkanie członków klubu. Na  11 przybyłych uczniów klas IV, V i VI dziesięcioro spotkało się z nami po raz pierwszy, tak więc zaczynamy od początku. Za cały rok wspaniałej pracy dziękujemy Marysi, Natali  i innym już gimazjalistom. Życzymy im samych piątek i szóstek oraz wspaniałych przeżyć podczas kolejnych wypraw czytelniczych.

 

Na wstępie kilka słów organizacyjnych oraz informacja o tym, że będziemy systematycznie dzielić się opiniami na temat nowości wydawniczych dla młodzieży.

Poprawiony ( 24.10.12 )

 
Podróż do Doliny Baryczy w poszukiwaniu złotego dzwonu. PDF Drukuj Email
20.10.12

Podczas kolejnego czwartkowego spotkania, dzieci wyruszyły w niezwykłą literacką podróż w świat legend. Tym razem przeniosły się do Doliny Baryczy aby poznać historię zatopionego dzwonu. Niezwykły przedmiot przez wiele lat wisiał na wieży drewnianego kościoła obwieszczając mieszkańcom dobre i złe nowiny. Ludzie wierzyli, że ma on niezwykłą moc i strzeże wioskę przed nieszczęściami. Jak to zwykle bywa, znaleźli się źli ludzie, którzy postanowili wykraść ten niezwykły dzwon. Na szęście nie udało im się zdobyć cennego przedmiotu, ponieważ wóz na mokradłach przechylił się i zrabowany dzwon wpadł do jeziora,co spłoszyło złodziei...

Dalszą częśc tej ciekawej historii można przeczytać w książce "Baśnie Dolnego Śląska" Mariusza Urbanka.

Dzieci próbowały odtworzyć piękny błyszczący dzwon. Ciężko się napracowały, bo nie było to łatwe zadanie. Efekty ich prac można zobaczyć na wystawie przed wejściem do biblioteki.

altalt  alt

 

Poprawiony ( 30.10.12 )

 
Goście w bibliotece. PDF Drukuj Email
16.10.12

 5 października gościliśmy w naszej bibliotece przedstawicieli Partnerstwa Lokalnego z gminy Sobótka, Żmigród i Czernica. Dzięki wsparciu finansowemu Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego mogliśmy zorganizować warsztaty decoupage'u. Podczas spotkań powstały m.in. upominki, którymi obdarowaliśmy uczestników wizyty studyjnej. Nie byłoby tak pięknych prac gdyby nie ogromne wsparcie i pomoc pani Anny Głażewskiej, pani Anny Maniak oraz pań Teresy Kostuś i Agnieszki Gocoł.

altaltalt

Poprawiony ( 17.10.12 )

 
Czwartkowe zajęcia czytelnicze. PDF Drukuj Email
12.10.12

Nowy cykl zajęć dla dzieci rozpoczęliśmy od legendy o cudownym źródle, znajdującym się na górze Ślęży. Woda z tej krynicy miała moc uzdrawiającą, ale tylko nieliczni mogli się o tym przekonać. Żeby ją zdobyć śmiałek musiał pokonać wiele przeciwności. Bohaterowi baśni o imieniu Stanko udało się zdobyć wodę, która miała uzdrowić jego matkę. Pomogły mu w tym...  pająki. A jak to się stało można się dowiedzieć z książki Mariusza Urbanka "Baśnie Dolnego Śląska", która jest dostępna w naszej bibliotece.

My na zajęciach wykonaliśmy pająki, może kiedyś nam również przyjdą z pomocą.

 

Kolejne zajęcia dla dzieci 18 października o 17.00.

ZAPRASZAMY!

alt

alt

alt

Poprawiony ( 12.10.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 67