Aktualności
O wzajemnej pomocy. PDF Drukuj Email
10.11.12

Nasze warsztaty decoupage'u cieszą się coraz większym powodzeniem. Pewnie dlatego, że przy okazji można pomóc dzieciom niepełnosprawnym z gminy Czernica. Obecnie skupiamy się na tworzeniu bombek, które będzie można zakupić podczas jarmarku w Ratowicach. Za każdym razem przybywa nam uczestników, którzy chcą się nauczyć tej efektownej metody ozdabiania różnych przedmiotów. Przy okazji takich spotkań Panie dzielą się swoimi umiejętnościami, można nauczyć się szydełkować, robić origami czy podpatrzeć jak wyszywa się suknie wykorzystywane m. in. do tańców angielskich. Pani Władysława ma anielską cierpliwość i uczy szydełkować. .

 

altalt

Poprawiony ( 13.11.12 )

 
O przepysznych kluskach śląskich. PDF Drukuj Email
09.11.12

Zapachniało w bibliotece kluskami śląskimi ze skwarkami... podczas czytania baśni o Kluskowej Bramie. Pewna Agnieszka, świetna gospodyni gotowała przepyszne potrawy dla swojego ukochanego męża Konrada. Wszystkie kobiety ze wsi zazdrościły jej talentu, nikt nie potrafił gotować tak pysznego żurku. Niestety podczas epidemii zarazy Agnieszka zmarła, a jej mąż z tęsknoty za żoną i jej jedzeniem schudł o połowę. Ale Agnieszka nawet po śmierci myślała o Konradzie i podarowała mu zaczarowany garnek pełen klusek śląskich ze skwarkami. Niestety ta historia nie ma dobrego zakończenia, ale o tym dowiecie się z książki Mariusza Urbanka "Mostek czarownic". Po takiej lekturze bardzo zgłodnieliśmy i próbowaliśmy wyczarować sobie garnek z kluskami.

15 listopada 0 17.00 kolejne już spotkanie z dolnośląską baśnią. Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami.

 

altaltalt

 

 

Poprawiony ( 12.11.12 )

 
Duchy na Chojniku. PDF Drukuj Email
26.10.12

       Gdy na Chojniku zaczyna szaleć burza, taka z piorunami i grzmotami, miejscowi mawiają, że to kasztelanka i paź kłócą się o zamek. W zamku na Chojniku straszą duchy Kunegundy i Frycka !!! Tak mówi legenda.

Aby ją poznać musisz zajrzeć do książki Mariusza Urbanka „Baśnie Dolnego Śląska”, tak jak zrobiły to dzieci podczas zajęć czytelniczo-plastycznych.

 

altaltalt

Poprawiony ( 30.10.12 )

 
"Po co Polakom biblioteki?” PDF Drukuj Email
24.10.12

Pod tym, nieco prowokacyjnym, tytułem prezentujemy raport sporządzony w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

Raport został opracowany przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która od marca 2012 r. prowadziła w gminach objętych Programem Rozwoju Bibliotek badania ilościowe i jakościowe. Pokazuje, że biblioteki w coraz większym stopniu pełnią funkcję trzeciego miejscaprzyjaznego, otwartego dla wszystkich, łączącego w sobie zalety przestrzeni prywatnej i publicznej. Są także ważnymi miejscami dostępu do nowoczesnych technologii – niemal 250 tysięcy ludzi (37% użytkowników komputerów w bibliotekach) właśnie tu po raz pierwszy skorzystało z Internetu.

 

Poniżej można sobie przeczytać wiecej:

http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/2115

 

a tu link do audycji na ten temat w Programie Pierwszym Polskiego Radia:

http://www.polskieradio.pl/7/177/Artykul/709960,Nowoczesna-biblioteka-jako-kafejka-internetowa

 

Poprawiony ( 30.10.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 67