Aktualności
Pierwsze warsztaty za nami. PDF Drukuj Email
12.10.12

Często nie wierzymy we własne możliwości i trudno jest nam przełamać pierwsze lody. W naszej bibliotece można się przekonać, że nie trzeba od razu być plastykiem, aby wytwarzać piękne przedmioty i takimi się otaczać. Wystarczą zręczne (bardziej lub mniej) ręce, odrobina wyobraźni i kilka dobrych rad. Jest to też okazja do ciekawych, inspirujących spotkań w miłej atmosferze, bez pośpiechu, popijając kawę i prowadząc niezobowiązujące rozmowy. 
 

Zapraszamy na kolejne zajęcia 18 października o godz. 10.00.

 

alt

 

 

Poprawiony ( 12.10.12 )

 
Czytelniczo-plastyczne zajęcia dla dzieci. PDF Drukuj Email
06.10.12

Powracamy do cyklu popołudniowych zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W tym roku będziemy spotykać się we czwartki o godz. 17.00.

Zapisy pod nr tel. 71/318-01-29

Zapraszamy.


 
Decoupage w bibliotece. PDF Drukuj Email
06.10.12

Chętne osoby zapraszamy 11 października o godz. 10.00 na warsztaty z techniki decoupage'u. Jest to niezwykła technika ozdabiania różnych przedmiotów, przy użyciu m. in. kolorowych papierowych serwetek. Prace wykonane tą metodą nabierają niesamowitego uroku i co bardzo ważne, nie ma możliwości tą techniką wykonać dwóch identycznych prac.

Zapisy na zajęcia pod nr tel. 71/318-01-29

Zapraszamy.

Poprawiony ( 12.10.12 )

 
Komputerowy kurs angielskiego w bibliotece. PDF Drukuj Email
09.08.12

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku.Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje.Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się
w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Bibliotekaotrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego do tej pory korzysta ponad 900 bibliotek z całego kraju.

Poprawiony ( 05.09.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 64