Aktualności
Składniki kosmetyków. Biblioteka edukuje. PDF Drukuj Email
02.10.13
Drogie Paniei, zapraszamy we wtorek 8 października o godz. 17.00 na spotkanie z Ekomania Lab. Tym razem prosimy o przyniesienie ze sobą opakowań kosmetyków swoich, męża, chłopaka, dziecka, na których widoczny jest skład. Zobaczymy czym "karmimy" naszą skórę.
alt
Poprawiony ( 02.10.13 )

 
Realizacja programu Biblioteki Narodowej "Zakup Nowości Wydawniczych do bibliotek". PDF Drukuj Email
27.09.13

Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w roku 2013 wynosi 20 mln. zł. Jest to program realizowany w ramach zadań własnych Biblioteki Narodowej. Decyzją Ministra w roku 2013 jedną trzecią dotacji przeznacza się na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. W ramach w/w programu Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy otrzymała 9 900zł na zakup nowości wydawniczych w tym 3300,00 zł na książki dla dzieci i młodzieży.

 

alt

 

Poprawiony ( 02.12.13 )

 
Warsztaty wyrobu biżuterii w bibliotece. PDF Drukuj Email
25.09.13

Zapraszamy 1 października o 15.30 na warsztaty.

Kolejna już "Dziewczyna z Gminy" będzie gościła w naszej bibliotece. Paulina nauczy uczestników jak wykonać prostą, ale efektowną biżuterię z ogólnie dostępnych materiałów i półfabrykatów, którą potem każda z uczestniczek będzie mogła wykonać w domu. Na najbliższych warsztatach Paulina pokaże jak zrobić bransoletki plecione czyli makramę. Jest to technika, która nie wymaga użycia żadnych specjalnych narzędzi, prócz naszych rąk :).
Koszt warsztatów to 5 zł.
Na zajęcia obowiązują zapisy.

 

alt


 
O kosmetykach... w bibliotece. PDF Drukuj Email
17.09.13
  • Zapraszamy 26 września o godz. 17.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy na spotkanie z Ewą Palmowską mieszkanką Wojnowic. Pani Ewa pomoże nam odszyfrować skomplikowane nazwy komponentów zawartych w kosmetykach, które stosujemy na co dzień,  jakich składników unikać, jak czytać składy umieszczane z tyłu opakowania i w końcu jaki kosmetyk kupić. Czym się smarować, co można zrobić samej w domu, pomysły na wyjątkowe mydła.

 

 

  • Spotkanie będzie również okazją do obejrzenia propozycji naturalnych kosmetyków wykonanych z ekologicznych surowców konfekcjonowanych w opakowaniach z wtórnego obiegu. Butelki i słoiki, w których zostaną przedstawione mleczka, żele i kremy zostały ozdobione metodą decoupage'u co podkreśla ich niecodzienny, wyjątkowy i rękodzielniczy charakter. Promując ekologiczną świadomość w społeczeństwie przedsięwzięcie Ekomania Lab chce wykorzystać i skrócić rotacje opakowań szklanych i plastikowych opakowań wykorzystując je bezpośrednio od konsumenta.

 

alt

 

  •  
  •  
  •  

Poprawiony ( 17.09.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 70