Aktualności
Dzień Dziecka w bibliotece. PDF Drukuj Email
11.06.13

„Dzień dziecka w bibliotece” to w tym roku  filmowe spotkania  zorganizowane przy współpracy z Centrum Edukacji  Obywatelskiej. Dodać należy, że jest to ogólnopolska inicjatywa CEO z którym współpracujemy już od kilku lat. W ramach tej akcji  w naszej placówce zorganizowaliśmy  6 seansów filmowych, w których wzięło udział 139 przedszkolaków i uczniów z Gminy Czernica.

 

Do projekcji wybraliśmy film animowany pt. „Sekret Eleonory”. Głównym bohaterem jest Nataniel, któremu  ukochana ciotka zapisała w spadku swoją bibliotekę. Chłopiec nie jest do końca zachwycony spuścizną, którą odziedziczył, ponieważ nie potrafi jeszcze dobrze czytać . Okazuje się jednak, że Nataniel  ma zastąpić nieżyjącą Eleonorę i stać się strażnikiem bajek i baśni.  Aby uzyskać to miano musi odczytać hasło, które uratuje wszystkie postaci bajkowe przed zniknięciem.  W międzyczasie zapada decyzja o przekazaniu książek panu Zbieraczkowi, który zamierza wszystkie je sprzedać i zbić na nich fortunę.  Chłopiec zmniejszony przez  czarownicę wyrusza w niebezpieczną drogę, ale nie jest sam.  W wyprawie towarzyszą mu  Alicja z Krainy Czarów, Królik, a także… zły Ogr.  Nataniel wyposażony w ostatnią zapałkę,  cudowne okulary i wsparcie pozostałych postaci musi pokonać szereg niebezpieczeństw.

 Najważniejsze w tym filmie obok fantastycznej animacji jest jego przesłanie, które pokazuje widzowi jaką rolę w życiu pełnią  przyjaciele. Wsparcie jakie od nich otrzymujemy jest bezcenne i pozwala nam pokonać  przeciwności losu.  Alicja wypowiada do Nataniela bardzo ważne słowa „Natanielu potrafisz, uwierz w siebie…”.

Uczniowie klasy VI, obejrzeli film „Max Minsky i ja”, który podejmuje tematy bliskie trzynastolatkom. Poruszono tam kwestie wiary,  miłości  i rozstania rodziców.

alt


 
Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych w bibliotece w Czernicy PDF Drukuj Email
27.05.13

Poprawiony ( 27.05.13 )

 
Dyskusyjny Klub Książki PDF Drukuj Email
22.05.13

Powstała nowa zakładka w Menu pod nazwą DKK. Będziemy tu zamieszczali materiały dotyczące Dyskusyjnego Klubu Książki. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do przeglądania tego działu.

Poprawiony ( 22.05.13 )

 
Konkurs biblioteczny „Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach”. PDF Drukuj Email
14.05.13

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie bibliotecznym, skierowanym do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja związana jest z książką "Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach" autorstwa Agnieszki Tyszki.
 


Zadanie konkursowe brzmi:
Zosia, tytułowa bohaterka książki, ma swój sposób na beznadziejne sytuacje i przypadki: magiczne powiedzonka – zakleństwa. Wymyśl zakleństwo, które pomoże się zmienić Arusiowi, chłopcu poznanemu przez Zosię na wakacjach.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu jest dostępny w bibliotece jak również w siedzibie Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, ul. Sarabandy 24c, 02-868 Warszawa.

Czas trwania konkursu od 17 kwietnia do 30 września.

1 miejsce:

Dla ucznia: laptop ASUS K55DR i zestaw książek
Dla biblioteki: książki za 5000 zł

2 wyróżnienia:

Dla uczniów: tablety ASUS Google Nexus i zestawy książek
Dla bibliotek: książki za 3000 zł

alt


 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 67