Aktualności
Organizacje pozarządowe bibliotekom. PDF Drukuj Email
14.01.13

Miło nam poinformować Państwa, że nasza biblioteka w wyniku konkursu została zakwalifikowana do realizacji ogólnopolskiego projektu "Organizacje pozarządowe bibliotekom".  "Projekt  Edukacja zdrowotna w bibliotece - pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej" prowadzony jest przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w Polsce. W związku z tym 21 stycznia o godz. 17.00 w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie - prelekcja poruszająca temat "Profilaktyka i promocja zdrowia w chorobach cywilizacyjnych", "Profilaktyka i promocja zdrowia w chorobach nowotworowych". Wykład poprowadzi: Iwona Klisowska wykładowca Zakładu Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Panie w różnym wieku.

 

 

                

 

Polskie Towarzystwo Pilęgniarskie Zarząd Główny www.ptp.na1.pl

 

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce  jest wspierany przez Global Libraries - przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Poprawiony ( 21.01.13 )

 
Czwartkowe spotkania dla dzieci. PDF Drukuj Email
09.01.13

Przypominamy o zajęciach czytelniczo-plastycznych odbywających się w czwartki o godz. 17.00.  W tym roku kalendarzowym skupimy się na twórczości Juliana Tuwima, któremu poświęcono rok 2013.

 

UCHWAŁA

Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

z dnia 7 grudnia 2012 r.

 w sprawie ustanowienia roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima

 

W 2013 roku przypadają sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia.

Julian Tuwim to wybitny pisarz, autor wierszy dla dorosłych i dzieci, słów piosenek, tekstów dla kabaretów, rewii, operetek, ale także redaktor i tłumacz poezji obcojęzycznej. Współzałożyciel grupy poetyckiej „Skamander” i stały współpracownik „Wiadomości Literackich”, jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego, którego twórczość wpłynęła na następne pokolenia.

Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora „Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku Poety dla dziedzictwa narodowego, ogłasza rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

 

 

                                                                                                                                     MARSZAŁEK SEJMU

 

alt

Poprawiony ( 09.01.13 )

 
Jak można pomóc dzieciom w gminie Czernica. PDF Drukuj Email
08.01.13

Przyszedł czas by napisać kilka słów o tym, co działo się w bibliotece od października do grudnia 2012 r.

Zaczęło sie niewinnie, od przygotowania drobnych upominków dla przedstwicieli Partnerstw Lokalnych Gmin Żmigród, Sobótka i Czernica. Drobiazgi jakie przekazaliśmy, ozdobione zostały metodą decoupage'u. W arkana tej techniki wprowadziły nas: pani Agnieszka Gocoł i pani Teresa Kostuś, następnie dołaczyła się Ania Maniak i  Ania Głażewska.

Postanowiłyśmy wykorzystać pozostałe materiały i umiejętności naszych czytelniczek. Rozpoczęliśmy więc serię porannych warsztatów decoupage'u, prowadzonych pod kierunkiem obu Ań.  Okazało sie, że mamy kilkadziesiąt sztuk styropianowych kul, z których można zrobić bombki na biblioteczną (w tym roku, żywą) choinkę. Pojawiły się też anioły z masy solnej, wykonywane przez obie nasze "instruktorki". Przybywało pań, które uczyły się nowych technik i chętnie spędzały czas w bibliotece przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Ujawniły się talenty naszych stałych czytelniczek: pani Małgosia zrobiła piękne papierowe kule ozdobione brokatem, pani Basia - zjawiskowe anioły i śnieżynki robione na szydełku a  Monika - wełniane  choinki. Pani Tamara pokazała nam jak robić świąteczne ozdoby z szyszek i udało nam się kilka takich zrobić. Dla obu pań Ań biblioteka stała się drugim domem. Z wielkim zaangażowanie wytwarzały kolejne bombki i anioły. Obie zgłosiły również swoje prace do konkursu ogłoszonego przez sklep "graART" i zajęły dwa pierwsze miejsca, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

W grudniu, nasz młody czytelnik, Bartek ofiarował swoje prace: aniołki, gwiazdki i bombki z przeznaczeniem na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

W końcu zapadła decyzja, że "wyprodukowane" anioły i bombki oraz inne ozdoby będziemy sprzedawać, a środki przekażemy  Grupie Wsparcia Rodziców Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem Łatwiej" działającej na terenie gminy Czernica. Nasi czytelnicy niezwykle pozytywnie zareagowali na taką formę pomocy i chętnie wspierali akcję.

W ciągu tych kilku miesięcy wspomagało nas  wielu życzliwych ludzi: firma z Dobrzykowic - Unisan - producent kształtek styropianowych , sklep graArt z Wrocławia,  nasze czytelniczki - Asia, Ola, Basia (zapracowane mamy), które zasilały nasze zasoby i serwetkami, farbami czy innymi elementami dekoracyjnymi a zwłaszcza pomysłami i pięknymi pracami

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy.

Cała akcja miała finał 16 grudnia podczas Jarmarku Adwentowego w Ratowicach. W pięknie wyremontowanej świetlicy wiejskiej nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.  Dla klientów ważny był również cel na jaki zostały przekazane środki ze sprzedaży ozdób. My również cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciom.

Od lutego rozpoczynamy przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego:).

alt

Poprawiony ( 09.01.13 )

 
Dary z Domu Wydawniczego Rebis. PDF Drukuj Email
04.01.13

Dziękujemy Wydawnictwu Rebis za przekazanie naszej bibliotece książek o łącznej wartości 409,97 zł., jest ich w sumie 19 egz.  W paczce otrzymaliśmy m. in. "Myśleć jak Edison", "Mugole i Magia, "Niebezpieczny akwen" czy "Czekaj na odpowiedź".  Większość książek już znalazła swoich czytelników.

 

alt  alt  alt


 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 64