Aktualności
„W stronę lepszych zdjęć” – wernisaż ! PDF Drukuj Email
19.07.13

Do udziału w warsztatach fotograficznych dla młodzieży i osób dorosłych organizowanych przez bibliotekę zgłosiło się kilkanaście osób z terenu Gminy Czernica. Warsztaty miały postać czterech dwugodzinnych spotkań prowadzonych przez fotografów: Alicję Ostrowską i Roberta Jędrusika. Uczestnicy zajęć realizowali określone zadania korzystając z profesjonalnych rad i doświadczenia prowadzących. W efekcie powstało około 100 tematycznych zdjęć, spośród których mogliśmy zaprezentować trzydzieści cztery.

Na otwarcie wystawy przybyli wszyscy autorzy prac, a także ich bliscy. Po krótkim przywitaniu gości przez dyrektor placówki – Halinę Tokarz, głos zabrał pan Robert, który w kilku słowach podsumował zajęcia. Następnie każdy uczestnik zaprezentował swoje prace wraz z meandrami ich powstania.

Wystawę można będzie oglądać w naszej placówce do końca sierpnia.

Naszym fotografom dziękujemy za poświęcony czas i chęć podzielenie się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Trwają wakacje i długo wyczekiwane urlopy. Jest to czas, który sprzyja bezkrwawym łowom i niepowtarzalnym obrazom wartych utrwalenia. Życzymy wszystkim serii fascynujących przeżyć estetycznych.

Powodzenia i do zobaczenia na kolejnym wernisażu!

                                                                                                                                                           

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony ( 19.07.13 )

 
Czytałam ostatnio... PDF Drukuj Email
19.07.13

Recenzja książki pt. „Dźwięki kolorów”

 

Ostatnio przeczytałam książkę pt. „Dźwięki kolorów”. Autorką tej powieści jest Jimmy Liao. Główną bohaterką książki jest młoda niewidoma dziewczynka, która podróżuje metrem z jednej stacji do drugiej.

Dziewczyna wyobraża sobie swój własny świat, gdzie główną rolę gra wyobraźnia, która zastępuje jej to, czego nie może zobaczyć własnymi oczami. Na początku trudno było mi zrozumieć tę książkę, ale przy czytaniu następnych stron zrozumiałam, że dla niej jazda metrem do podróż do krainy wyobraźni. Wydaje mi się, że sama dziewczyna obserwuje świat przez dźwięki. Wielką zaletą tej książki są duże, piękne ilustracje, przez które można wiele zrozumieć. To wspaniała książka. Myślę, że autorka chciała poruszyć temat niepełnosprawnych, pokazać że i oni zasługują na naszą tolerancję i akceptację.

Polecam ją dzieciom i młodzieży, jest odpowiednia dla wszystkich.

 

 

 

Julia M.

Poprawiony ( 19.07.13 )

 
Wakacyjne warsztaty decoupage dla młodzieży PDF Drukuj Email
17.07.13

Kolejni adepci sztuki zdobienia przedmiotów w działaniu!

 Decoupage cieszy się u nas dużą popularnością, niemal z tygodnia na tydzień przybywa miłośników tej sztuki. Tym razem była to młodzież, która do tej pory nie brała udziału w naszych zajęciach. Na spotkaniach, które odbyły się w dniach 9 i 16.07., dziewczęta, pod okiem pani Ani Głażewskiej, ozdabiały drewniane pudełeczka i zeszyty szkolne. Fantastyczny efekt końcowy i dużo satysfakcji z wykonanej własnoręcznie pracy – taki jest wynik przeprowadzonych warsztatów.

 

altaltaltaltaltaltalt

Poprawiony ( 17.07.13 )

 
Wernisaż w bibliotece! PDF Drukuj Email
11.07.13

Poprawiony ( 12.07.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 67