Aktualności
Dary z Domu Wydawniczego Rebis. PDF Drukuj Email
04.01.13

Dziękujemy Wydawnictwu Rebis za przekazanie naszej bibliotece książek o łącznej wartości 409,97 zł., jest ich w sumie 19 egz.  W paczce otrzymaliśmy m. in. "Myśleć jak Edison", "Mugole i Magia, "Niebezpieczny akwen" czy "Czekaj na odpowiedź".  Większość książek już znalazła swoich czytelników.

 

alt  alt  alt


 
Popołudniowy decoupage. PDF Drukuj Email
03.01.13

Zapraszamy w najbliższy wtorek 8 stycznia o godz. 17.00 na warsztaty decoupage'u. Na spotkanie prosimy przynieść ze sobą przedmiot do ozdobienia np. deseczkę, doniczkę czy wazonik oraz 5 zł. na pokrycie kosztów zakupu materiałów plastycznych typu klej, serwetki, farby lakiery. Może przydać się również suszarka do włosów:), którą suszymy kolejne warstwy nakładane na przedmioty.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.

alt

Poprawiony ( 03.01.13 )

 
Pierwszoklasiści czytelnikami biblioteki. PDF Drukuj Email
07.12.12

    W ostatnich dniach, młodsi uczniowie  Szkoły Podstawowej w Czernicy przybyli z wizytą do biblioteki.  Dzieci przypomniały sobie podstawowe wiadomości na temat biblioteki, poznały główne jej działy oraz zasady wypożyczania książek. Omówiliśmy „Prośby książki”, dzieci otrzymały praktyczne zakładki oraz mikołajkowe upominki. Przed pasowaniem uczniowie mieli do wykonania  zadanie: albo odpowiedzieć na  pytanie związane z postaciami literackimi lub powtórzyć trudne do wypowiedzenia zdanie np. „I cóż, że ze Szwecji”. Po tym trudnym egzaminie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanowali książki, oraz zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy.  Po tym ceremoniale czytelnicy mogli już samodzielnie wypożyczyć książki.alt alt

Poprawiony ( 07.12.12 )

 
Listopadowy gość PDF Drukuj Email
01.12.12

    Z małym poślizgiem przekazujemy relacje z niezwykle ciekawego wydarzenia jakie miało miejsce w naszej bibliotece.

Dzięki Instytutowi Książki, który sponsoruje spotkania w ramach DKK oraz pracy klubowiczów z Koła Przyjaciół Dobrej Książki, mogliśmy zaprosić do nas autorkę książek dla dzieci i młodzieży - panią Annę Łacinę.

Jak sama mówi, tworzy literaturę familijną, ale to nie jedyne zajęcie pani Anny.  Nasz gość posiada również szereg ciekawych zainteresowań. Z wykształcenia biolog i genetyk, zajmuje się również dziennikarstwem, zielarstwem, jest autorką limeryków, kolekcjonerką  "językołamaczy", a do tego świetną gawędziarką.

Mieliśmy dotychczas okazję poznać trzy książki autorki. Wszystkie poruszają  problemy odpowiedzialności, przyjaźni, pierwszych zauroczeń, dokonywaniu wyborów oraz mówią o pokonywaniu przeszkód, czyli niemal o wszystkim, co spotyka młodych ludzi na co dzień.

     To spotkanie musiało się udać i tak też było, świadczą o tym pytania młodzieży o kolejne książki naszego gościa. Wszystkim zainteresownym polecamy również stronę autorki www.teano.vixo.plx

alt

alt

 

Poprawiony ( 07.12.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 61