Aktualności
Podróż do serca Azji. PDF Drukuj Email
02.12.13
„Tak jak przed telewizorem umiera wiara w drugiego człowieka, tak w podróży ta wiara powraca. Podróżowanie zwraca nam życie”. Tymi dwoma zdaniami z książki „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta Maciąga można chyba określić Jego życie.

27 listopada w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Czernicy, mieli okazję spotkać się z niezwykłym podróżnikiem, człowiekiem który rowerem podróżuje po świecie. Dwie godziny spotkania przesycone było pasją, dobrą energią, wspaniałymi widokami, humorem, opowieściami historycznymi. Prawdopodobnie wszystkim uczestnikom utkwiły w pamięci przytoczona historia o okrucieństwach Timura, która ilustrowała kolejne kroki w podróży naszego gościa. Dużą uwagę Robert Maciąg zwracał na spotykanych podczas podróży ludzi. Ludzi, którzy zapraszali go do swojego domu, częstowali herbatą, proponowali posiłki,  noclegi, opowiadali o swoim codziennym życiu, pytali o Polskę. Pokazał nam ludzi żyjących niemal na końcu świata, bez prądu, dostępu do bieżącej wody, opieki lekarskiej, pełnych życzliwości  i otwartości, dzielących się tym co mają.

Podróżnik namawiał uczniów na wyprawy rowerowe po okolicach swojego zamieszkania, na rozmowy z ludźmi, prowadzenie dziennika czy pamiętnika.  Pokazał uczniom swój rower, którym podróżuje, zaznaczył  że nie jest to jakiś super wyczynowy i wyjątkowy pojazd i że najważniejsze są chęci i cel.

Spotkanie z Robertem Maciągiem było fascynującą podróżą w nieznany nam świat .

alt

alt

alt


 
Światowy Dzień Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
02.12.13

Urodziny Pluszowego Misia, to w naszej bibliotece szczególne święto. Obchodzimy je uroczyście i bawimy się z naszym solenizantem.   Tym razem zaprosiliśmy do współpracy Panią Teatrzyk, która poprowadziła urodzinowy bal dla "zerówek". Tańce i zabawy przeplatane były zagadkami i zabawami, których głównym bohaterem był Pluszowy Miś. M. in. dzieci próbowały rozpoznać na fragmentach ilustracji misia, przenieść pluszaka nad rwącą rzeką i przekonać się czy miś jest w stanie wziąć w swoją łapę wykałaczkę.

Dzieci z grupy popołudniowej wzieły udział w przedstawieniu, w którym główną postacią był miś. Dzieci poznały uczucia, z którymi zmagają się pluszowe przytulanki ale również  pojawiła się kwestia "magicznych słów" czy jak należy postąpić ze znalezionymi rzeczami.
Po spektaklu uczestnicy mogli obejrzeć z bliska pacynki i lalki.


alt  

alt


 
Światowy Dzień Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
02.12.13

Urodziny Pluszowego Misia obchodziliśmy w tym roku na dwa sposoby. Zaprosiliśmy do współpracy Panią Teatrzyk, która poprowadziła urodzinowy bal dla "zerówek" na świetlicy wiejskiej. Najpierw jednak dzieci próbowały rozpoznać zaprezentowane we fragmentach misie. Tańce i zabawy przeplatane były zagadkami i zabawami, których głównym bohaterem był Pluszowy Miś.

Jedna z grup dzieci obchodziła urodziny misia podczas przedstawienia, w którym główną postacią był miś. Najmłodsi czytelnicy poznali uczucia, z którymi zmagają się pluszowe przytulanki. W treści spektaklu pojawiła się kwestia "magicznych słów" oraz jak należy postąpić ze znalezionymi rzeczami. Po przedsatwieniu uczestnicy mogli obejrzeć z bliska pacynki i lalki.


 


 
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
26.11.13

Dzisiaj będziemy gościli kolejną grupę zerówkowiczów. W związku z tym biblioteka będzie nieczynna od 14.00 do 15.30.


 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 67