Aktualności
Lokalny Klub Kodowania wznawia działalność po wakacjach! PDF Drukuj Email
23.09.17

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania. W tej edycji warsztaty odbywają się w Czernicy, a uczestnicy to 1-szo i 3-cio klasiści.

Zaczęliśmy od rozmowy na temat tego czym jest programowanie. Dzieciom kojarzy się ono głównie z komputerami i robotami. Następnie "programowaliśmy" żywego robota, czyli wydawaliśmy polecenia koledze. Okazało się, że nie jest to takie proste, polecenia muszą być proste i jednocześnie jednoznaczne. w drugiej połowie zajęć skorzystaliśmy ze strony code.org na której znajduje się mnóstwo ciekawych ćwiczeń w postaci prostych gier. Większość uczestników została jeszcze po zajęciach, aby dokończyć zadania.

Następne zajęcia za dwa tygodnie (6 października)!

Poprawiony ( 23.09.17 )

 
Wyjazd na wystawę „Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł” - relacja PDF Drukuj Email
23.09.17

Piątkowe popołudnie wraz z mieszkańcami naszej gminy spędziliśmy we Wrocławiu. Oglądaliśmy wystawę „Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł”. Podziwialiśmy stroje z najbardziej znanych polskich filmów fabularnych zrealizowanych we Wrocławiu. Nam, mieszkańcom Gminy Czernica szczególnie bliskie były te z:„Samych Swoich”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Największe wrażenie wywarły na nas kostiumy z „Lalki”, „Popiołu i diamentu” oraz „Rękopisu znalezionego w Saragossie”. Szczególnie zainteresowane były panie z Modowego Wehikułu Czasu, które podziwiały kunszt krawiecki ówczesnych kostiumografów. Zachęcamy do obejrzenia tej niecodziennej wystawy.
Dziękujemy Urzędowi Gminy Czernica za udostępnienie autobusu.

 

Poprawiony ( 23.09.17 )

 
Uwaga! Zmiana! PDF Drukuj Email
22.09.17

We wtorek 26.09 biblioteka będzie czynna od godz.13:00. Przeprowadzanie będą zajęcia dla dzieci i młodzieży "Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” .

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Poprawiony ( 22.09.17 )

 
Relacja ze spotkania autorskiego Hanny Cygler z czytelnikami biblioteki w Czernicy PDF Drukuj Email
20.09.17

 

Poprawiony ( 20.09.17 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 64